Національний банк України з 30 липня провів інтервенції на міжбанківському валютному ринку на $526,6 млн, у тому числі на $215 млн на поточному тижні, і готовий до подальших вливанням, щоб не допускати різких стрибків курсу нацвалюти.

Про це повідомили в прес-службі банку.

Проте у регуляторі відразу ж заявили, що наявних причин для подальшого знецінення гривні на даний момент немає. Крім того у НБУ пояснили різкий стрибок національної валюти з сезонними факторами.

"Пропозиція іноземної валюти з боку головних експортних галузей (гірничо-металургійного та агропромислового комплексів) залишається на досить високому рівні, що свідчить про відсутність фундаментальних причин для знецінення гривні. В даний час спостерігається збільшення попиту на іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку з причини сезонних, ситуативних і психологічних чинників", - відзначили у НБУ.

Також в Нацбанку заявили, що зберігають активну присутність на ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу гривні, які посилилися на поточному тижні в зв'язку з подальшим перевищенням попиту на валюту над її пропозицією.

"Для усунення дисбалансу на міжбанківському валютному ринку, що утворився під дією певних факторів, Нацбанк на цьому тижні щодня виходив з продажем іноземної валюти. Всього таким чином було продано $215 млн, в тому числі $24,8 млн під час валютного аукціону в п'ятницю, завдяки якому попит на валюту був задоволений", - підкреслили в регуляторі.

Популярні новини зараз

Водоканали почали відключати неплатників: який борг вважається "критичним"

Чи варто зберігати заощадження у доларах: експерти пояснили, чого чекати від курсу

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще

В НБУ також додали, що продовжують уважно стежити за розвитком ситуації на валютному ринку і готові і надалі здійснювати валютні інтервенції, в разі необхідності.

Разом з тим в Нацбанку заявили, що в рамках режиму гнучкого курсоутворення згладжує тільки ті значні коливання курсу, які відбуваються внаслідок ситуативних чинників.

"Якщо чинники, які склалися в економіці, вимагають ослаблення або посилення курсу, то він повинен рухатися в потрібному напрямку, і НБУ цього руху не протидіє. Завдання НБУ - не утримувати курс гривні на певному рівні, а зменшити інтенсивність його коливань і, отже, запобігти погіршення очікувань і виникнення ризиків для досягнення інфляційної мети", - вказано у повідомленні.

Оновлений дизайн і удосконалена система захисту. НБУ презентував оновлені двадцять гривеньНагадаємо, експерти дали невтішний прогноз курсу долара.

Як повідомляв "Знай.ua", українців налякали тривожним прогнозом.

Також "Знай.ua" писав, як турецька криза вплине на гривню.