За статистикою, за останні півроку з ЗСУ звільнилося 11 тисяч офіцерів і контрактників, ще 18 тисяч має звільнитися до кінця цього року.

Відзвітувавшись про це, в Міноборони додали: відтік військовослужбовців провокує в першу чергу "погіршення матеріального становища" військових.

При цьому військові вказують на цілий букет проблем, які і довели їх до бажання повернутися до цивільного життя, навіть не дивлячись на те, що війна триває.

"Фактори різні, більш особисті. І ще те, що по два роки без ротації на командирських посадах важко... Ну і здоров'я", - розповіла Вікторія Дворецька, заступник командира роти в батальйоні "Айдар".

Ще один боєць вказує, що його турбує термін мінімального контракту.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

"Хочу відпочити хоча б місяць-два, а там видно буде... Хоча в перспективі повернення бентежить і те, що зараз мінімальний контракт - рік. А я не готовий місяцями перебувати не в передовій, а в ППД. Що ж стосується "маленької" зарплати - всі нормальну зарплату ставлять на друге місце. Набагато більше їх турбує ставлення до бійців і відсутність відбору кадрів", - скаржиться він.

Про те, що на стан речей додаткова зарплата не вплине, знає і офіцер ЗСУ, заступник командира по роботі з особовим складом в одному з батальйонів.

"Хлопці по 3-4 роки в АТО. А коли не воюють на фронті - сидять на полігонах. Від цього мозок зносить. Сімей і відносин в них через цього немає. Як додаткові дві штуки гривень можуть істотно змінити ситуацію?", - сказав військовий.

Крім того, найчастіше бійці йдуть з армії за станом здоров'я. Вся справа в тому, що лікарі не враховують отримані в результаті постійних навантажень проблеми зі спиною, які тільки погіршуються з кожним днем ​​в бронежилеті. Або, скажімо, періодичні головні болі після контузії.

При цьому бійці ЗСУ військові не мають належної мотивації.

"В умовах, в які нас поставили, я зробив те, що планував. Отримав хороший досвід користування зброєю. Віддав борг суспільству і тим, кого з нами вже немає. Причин для себе залишатися в ЗСУ я більше не бачу. Тим більше, коли влада просто заморожує ситуацію на Сході, яка зараз є", - сказав Сергій Лилєєв, командир механізованого відділення в 93 ОМБр.

Анатолій, яким би не був патріотом, розраховував на інше ставлення: "Мій будинок на окупованій території, і я вже не маю надії на те, що держава допоможе мені з житлом. Освіту я не зміг завершити через службу. Гроші намагався відкладати, але на що вони пішли? Мені ж на амуніцію".

Нагадаємо, що українська армія поступово повертає контроль над територіями тимчасово окупованого Донбасу.

Як повідомляв Знай.ua, в Україні затримали дезертира ВСУ з темним минулим.

Також Знай.ua писав, Порошенко призначив нового керівника СБУ Києва і області.