У місто Біла Церква Київської області в Спасо-Преображенський кафедральний собор прибудуть ікони і мощі десяти святих цілителів. Про це повідомляється на офіційному сайті Білоцерківської єпархії Української православної церкви.

Захід відбувся в п'ятницю, 29 червня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Відомо, що захід пройде в рамках Всеукраїнської Хресної ходи, а святині будуть знаходиться в Білоцерківській єпархії аж до 11 липня.

Крім інших, прибудуть мощі великомученика і цілителя Пантелеймона. Він зазнав мученицької смерті за Господа, а прославився своїми великими чудесами як за життя, так і після смерті.

Святий Пантелеймон вважається покровителем воїнів і лікарів. Пантелеймон, бажаючи, щоб батько його увірував і прийняв християнську віру, зцілив на його очах батька сліпця.

Все своє життя він присвятив лікуванню всіх стражденних і тих, хто звертався до нього і жадав зцілення. Він ходив у в'язниці та лікарні, де зцілював від ран і хвороб.

Популярні новини зараз

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Над Пантелеймоном була страшна розправа. Його повісили на дереві, а плоть його рвали залізними кігтями, розтягували на колесі та палили вогнем. Однак святий залишався неушкодженим після катувань і продовжував проповідувати ім'я Христове.

Як повідомляв портал "Знай. ua" щорічно 25 червня православна церква проводить святкування на честь знайдення мощей і другого прославлення благовірної великої княгині Анни Кашинской. Звятая благовірна княгиня Анна Кашинская, дочкою ростовського князя Дмитра Борисовича, в 1294 році стала дружиною святого благовірного великого князя Михайла Ярославича Тверського.

Після страдницькій смерті чоловіка Ганна пішла в Тверській Софійський монастир і прийняла постриг з ім'ям Єфросинія. На прохання свого сина кашинського князя Василя Михайловича вона перейшла на проживання в Кашинський Успенський монастир, де прийняла схиму з колишнім своїм ім'ям Анна.