Щороку Всесвітня організація охорони здоров'я 31 червня відзначає всесвітній день без тютюну. Це, так званне свято, покликане привернути увагу громадськості до небезпеки тютюнових виробів для здоров'я.
Всесвітній день без тютюну: історія
Цей день відзначається з 1987 року, і кожен раз під різними девізами. Вже були такі як: «підготуватися до простіої упаковки», «припинити незаконну торгівлю тютюновими виробами», «заборона на рекламу, стимулюючу продаж і спонсорство тютюнових виробів». В цьому році концепт особливо не зміниться, і девіз буде звучати досить красномовно: «Табак – загроза для розвитку».
Чому з'явився Всесвітній день без тютюну?
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Більш 25 хвороб погіршуються під впливом тютюну. За даними ВООЗ, щорічно від куріння гине понад 5млн чоловік. Якщо вірити статистиці все тієї ж організації, то кожен другий курець, в кінцевому підсумку гине через тютюн. Величезні сили ВООЗ спрямовані на те, щоб захистити молодих людей від цієї шкідливої звички. Саме тому в 2013 році Всесвітній день без тютюну проходив під девізом «Заборона на рекламу, стимулювання продажу й спонсорство тютюнових компаній», а в 2008 - «Молодь без тютюну». Тютюнові компанії витрачають мільярди доларів на рекламу, яка приносить їм все більше і більше потенційних курців. Саме це є однією з головних проблем за версією ВООЗ. Особливо організація звертає увагу на те, що тютюнова реклама недоговорює, іншими словами просто дезінформує громадськість щодо ризиків захворіти. За статистикою ВООЗ більшість курців починають до 18 років, а майже чверть до десятирічного віку. І чим молодша була людина коли почала палити, тим тяжче їй буде кинути.
Всесвітній день тютюну в Україні
У 2004 році Україна підписала Рамкову конвенцію, яка вступила в силу з 2005. Цим самим наша країна зобов'язалася приймати всі умови та всілякі заходи на всіх рівнях влади, щоб постійно і регулярно зменшувати кількість продажів тютюнових виробів.