Правозахисна організація Amnesty International закликає українські правоохоронні органи "невідкладно і ефективно" розслідувати напади на марші за права жінок в українських містах, які відбулися 8 березня.
Напади сталися у чотирьох містах – Києві, Ужгороді, Львові та Маріуполі.
Amnesty International пише, що в Києві за попередніми підрахунками від нападів постраждали щонайменше п’ятеро людей. Двох жінок побили та облили зеленкою. Журналісту Богдану Новаку та ще одному учаснику акції розпилили в обличчя перцевий газ. У кількох учасниць маршу силою відібрали і розтоптали плакати, заявили правозахисники.
За даними організації, в Ужгороді учасниць феміністичної акції за права жінок облили червоною фарбою, одна з них отримала хімічний опік очей. У Львові на учасниць акції напали невідомі, вони намагалися облити їх фарбою.
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
В організації повідомили, що увечері 8 березня з’явилася інформація про інші напади на учасниць публічних акцій – у Львові та Маріуполі.
"Ми надзвичайно стурбовані відкритою агресією проти учасниць публічних акцій за права жінок, а ще більше – неспроможністю поліції одразу кількох міст гарантувати безпеку та правопорядок під час мирних зібрань. Правоохоронні органи мають розслідувати всі повідомлення про напади, встановити особи правопорушників та притягти їх до відповідальності", – заявила директорка AI Оксана Покальчук.
Як раніше передавав портал "Знай.ua", у четвер, 8 березня, в центрі української столиці пройшли два марші за права жінок. Акції, присвячені Міжнародному дню боротьби за права жінок і міжнародний мир і спрямовані на боротьбу з насильством і гендерною дискримінацією. Про це повідомляє Інформатор.
Учасниці маршу "Oh my March! МАТИ вибір" несли плакати з гаслами: "Давай разом мити посуд!", "Давай разом виховувати дітей!", "Мати вибір!", "Мати можливість!". Кольором маршу вибрали фіолетовий, який був одним з квітів перших європейських борців за права жінок. Учасниці ходи виступали з вимогою ратифікувати Стамбульську конвенцію Ради Європи про запобігання насильства щодо жінок та домашнього насильства.Дівчата і жінки пройшлися до Михайлівської площі, звідки вирушили до КМДА, приєднавшись до колоні маршу "Годі терпіти!". Ця акція стала більш численною — на вулиці міста вийшли близько 700 осіб. Марш був спрямований на боротьбу з гендерною дискримінацією, сексизмом і сімейнним насильством. Під час руху колони учасниці скандували: "Кухня і мода — це не свобода!", "Ми за рівні права та можливості!", "Ні — насильству щодо жінок", "За рівну оплату праці!".
Пізніше стало відомо, що на учасниць маршу напали представники ультраправих рухів. Активісток побили, а також облили зеленкою.