Співробітники Федерального бюро розслідувань знешкодили велику мережу ботів, створену з 500 заражених комп'ютерів, розташованих в десятках різних країн.

Представники американського Мін'юсту заявили, що за створенням ботнету стоїть хакерська група Fancy Bear, передає канал BBC.

Трохи раніше The Daily Beast з посиланням на джерела повідомляло, що спецслужби заблокували ключовий сервер, який нібито належить Fancy Bear. Хакери могли отримати доступ до 500 000 роутерів в 54 країнах. Висновки фахівців з комп'ютерної безпеки з компанії Cisco Talos підтвердило американське ФБР і СБУ.

У Міністерстві юстиції США вважають, що під маскою "химерного ведмедя" ховається російська військова розвідка, а саме Головне управління Генерального штабу Збройних сил Росії (ГРУ). Про групу відомо з середини 2000-х років, в останні роки її жертвами ставали Бундестаг, комітет Демократичної партії США, НАТО і французький телеканал TV5 Monde.


Популярні новини зараз

У коханні чекають справжні випробування: яким знакам зодіаку краще забути про стосунки

Гарчать та кусають оточуючих: серед підлітків шириться дивна субкультура

ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити

Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити

Показати ще

Заразивши пристрої для роздачі інтернету, хакери могли красти з них дані користувачів, а також використовувати для кібератак. Армію зомбі-пристроїв вдалося знешкодити за кілька днів до того, як вона могла бути активована. Головним об'єктом планувалася кібератаки була критична інфраструктура України.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що потрібно знати, аби не втратити інформацію зі свого комп'ютера, ставши жертвою хакерів.

Ми також писали про те, що хакери навчилися повторно завантажувати віддалені шкідливі програми в Google Play. За словами експертів з безпеки, як мінімум сім заражених програм повернулися в магазин після блокування, змінивши назви і видавців. Код шкідливого ПО залишався таким же. Небезпечні програми маскувалися під калькулятори, емодзі-клавіатури і диктофони для запису дзвінків.