Мережу схвилювала таємнича смерть українських моряків Олександра Червоного та Олексія Лукашова з Херсона, які померли в Кабо-Верде.
Про це стало відомо завдяки опублікованому дружиною одного із загиблих посту та коментарям користувачів.
"7-го травня пішов з життя мій коханий чоловік та мій сенс життя - Лукашов Микола. А також 8-го травня пішов з життя його колега Червоний Олександр, який знаходився на судні ATLANTIC HARMONY". Судновласник Istanbul Shiping до сьогоднішнього моменту не знайшов можливості зв'язатися з родичами загиблих", - написала в Facebook дружина моряка Ольга.
За її словами, судновласник намагається приховати справжні причини смерті і не дає правдиву інформацію.
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
"Четверту добу я не живу, а просто існую", - зізналася Ольга.
Пост жінки знайшов великий відгук серед користувачів, які співчувають її горю. Також в мережі знайшлися зворушливі сімейні фото загиблих моряків.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що під час рейсу на судні під гонконгським прапором "Atlantic Harmony", який належить турецькій компанії, загинули двоє моряків з Херсона. За іншою версією, їх було троє. Зараз судно знаходиться в Кобо-Верде. Експертиза нібито встановила, що перший моряк помер від набряку легенів, однак чим він був спровокований невідомо. За фото з місця трагедії можна припустити, що хлопець загинув від отруєння, але точних даних поки немає.
Як повідомляв портал "Знай.uа" у відповідь на організацію оглядів Федеральною службою безпеки Росії цивільних суден, які прямують через Керченську протоку в порти Маріуполь та Бердянськ, українській стороні доцільно діяти в рамках національного законодавства і міжнародного морського права. Про це сказав адмірал запасу Ігор Кабаненко.
Коментуючи інформацію Держприкордонслужби України, він заявив: "Слід вибудувати державну морську політику і військово-морську стратегію, чітко ідентифікуючи способи просування та захисту морських інтересів держави. Це серйозна робота для РНБО України, міністерств та відомств, яку потрібно було виконати вчора чи навіть позавчора".
У той же час він констатував: "загалом те, що зараз відбувається у виключній морській економічній зоні України, в наших акваторіях - наслідок розвитку різнопланових загроз на морі. На жаль, криза на морі продовжує розвиватися".