У Міноборони розглядають три можливі причини пожежі, яка виникла в четвер, 3 травня, на складах боєприпасів в Балаклії Харківської області.
Про це сьогодні на брифінгу повідомив журналістам начальник озброєння ЗСУ Микола Шевцов.
За однією з версій, НП могла статися через загоряння сухої трави після того, як під гусениці пожежного танка потрапили елементи пороху. Інша можлива причина - іскра з вихлопної труби того ж танка. Ще одна версія, за словами Шевцова - загоряння від дії сонячних променів на вибухонебезпечні предмети.
Представник Міноборони зазначив, що після попередньої пожежі на складах в Балаклеї - в березні 2017 року - там було знешкоджено понад 330 га, понад 70% території військової частини. Цьогорічна ж пожежа виникла на тих 30% території, що залишилися, які наразі не розміновані. Шевцов підкреслив, що на території, де сталося загоряння, боєприпаси не зберігалися.
Також чиновник повідомив, що після вибухів 2017 року на території частини залишилося близько 10 тисяч тон боєприпасів. Станом на сьогодні звідти вивезено понад 6 тисяч тон.
Начальник озброєння ЗСУ додав, що на сьогоднішній день загрози для місцевих жителів через пожежу немає.
Дивіться: військовий експерт вказав причину вибухів в Балаклії
Дивіться: Причини пожеж на складах боєприпасів. Думки жителів Сватове
Як повідомляв портал "Знай.ua", 3 травня на технічній території 65 арсеналу в Балаклії почалася серйозна пожежа після того, як співробітники провели плановий підрив бойових припасів, які не розірвалися внаслідок минулорічної пожежі. і їх не можна було вивезти з арсеналу.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Під час одного з таких знищень снарядів, які не можна було вивезти з арсеналу, загорілась суха трава. Загорання виникло у двох місцях в районі арсеналу, що призвело до детонації тих снарядів, які лежали на цій частині території. В результаті арсенал сколихнули потужні вибухи.
З будинків, які розташовані близько до пожежі на території складу військової зброї, евакуювали людей.
Начальник управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України підполковник Богдан Сеник повідомляв, що станом на 16-у годину вибухи на складі боєприпасів припинились.
Для ліквідації пожежі залучили два пожежних танки, інженерну машину розгородження, вісім пожежних автомобілів, літак Ан-32 і вертоліт Мі-8.
За словами спікера, особовий склад, який залучався до розмінування території, евакуювали.
Увечері 3 травня в Генеральному штабі заявили, що станом на 20:30 спостерігалися "вибухи низької інтенсивності".
У ЗСУ повідомляли, що жертв і травмованих немає ні серед військовослужбовців, ні серед цивільних.
4 травня прокуратура відкрила кримінальне провадження за частиною 3 статті 425 ("недбале ставлення до військової служби в умовах особливого періоду, крім воєнного стану").