Українці витрачають майже половину свого доходу на харчування, тому що мало заробляють.

Хоча міністр соціальної політики Андрій Рева вважає інакше. "Коли ми говоримо про те, що німці витрачають 14%, а ми - 50%, то система пріоритетів", - заявив чиновник в ефірі українського каналу.

За його словами, німці витрачають менше, тому що у них така культура харчування. При цьому він зазначив, що ціни на основні продукти в Німеччині та Україні, в цілому, однакові.

Однак науковий консультант з соціальних і гуманітарних питань Центру Разумкова Людмила Шангіна назвала іншу причину: "Мова йде про бідність українського суспільства, оскільки більшість сімей мають такі витрати на продовольство". Вона зазначила, що якщо сім'я витрачає половину свого доходу на харчування - це бідне суспільство.

"Ми недоїдаємо. Особливо такі необхідні продукти, як якісна риба, м'ясо, молочні продукти, фрукти і овочі", - сказала Шангіна. І це не менталітет, а бідність.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Більш того, у великих витратах винне також і уряд, яке відмовилося від державного регулювання цін на так звані "соціальні" продукти. В результаті продукти подорожчали.

Також в купе з комунальними платежами, які істотно підвищилися, в українців взагалі практично не залишається грошей на інші потреби: освіту, одяг, побут.

Американські дослідження наводять такі дані про витрати громадян інших країн на продукти харчування: Великобританія - 8,2%, Швейцарія - 8,7%, Ірландія - 9,6%, Австрія - 9,9%. З іншого боку списку: Нігерія - 56,4%, Кенія - 46,7%, Камерун - 45,6%, Казахстан - 43%, Алжир - 42,5%, Філіппіни - 41,9%, Пакистан - 40,9 %, Гватемала - 40,6%, Азербайджан - 40,1%

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що пенсійна реформа передбачає введення соціальних параметрів, який стабілізують Пенсійний фонд.