В Україні за статистикою після виходу на заслужений відпочинок продовжують працювати близько 650 тисяч осіб. Якщо раніше вони мали право на 85% від заробленої виплати, то з початку року все змінилося.

Пенсійний податок скасували, а з жовтня минулого року змінили тарифну сітку виплат. До цього отримувавши зарплату в 2 тисячі гривень, в літньому віці можна було розраховувати на 1,7 тисяч гривень від держави. Нещодавно до цієї суми додалися ще три сотні, але чи змінило це ситуацію кардинально?

Перерахунок за новою схемою

Запрацювати зміни теоретично повинні вже наступного місяця.

Популярні новини зараз

Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло

Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію

Українським водіям загрожує чималий штраф: через що можна залишитись без грошей у воєнний час

Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією

Показати ще

"Перерахунок буде стосуватися тих осіб, які за станом на 1 березня 2018 отримали додаткового страхового стажу 24 місяці, або на цю дату пройшло не менше двох років після призначення або попереднього перерахунку пенсії", - пояснила під час засідання громадської ради заступник голови ПФУ Ірина Ковпашко.

Тобто, якщо ви вийшли на пенсію два роки тому і у вас – 30 років стажу, то будуть платити до 2,3 тисяч гривень, а якщо "норму перевиконали" – то кожного року додаватимуть по 1%.

Як не втратити пенсію?

По-перше слід працювати офіційно. Від цього залежить зарплата і стаж, норма якого буде зростати щороку, поки не досягне 35 років у 2028-му. Для прикладу, в 2028-му році на пенсію в 65 років вийдуть українці, які мають від 15 до 25 років стажу. У 63 - від 25 до 35 років стажу, і в 60 - від 35 років стажу.

Це означає, що мине 10 років і практично кожен другий не зможе виконати вимоги уряду. Всім, хто не був офіційно працевлаштований як мінімум 15 років, взагалі нічого платити не будуть, хіба що так звану "соціальну допомогу".

Ще одна умова – "біла зарплата". Приміром, отримуючи в середньому 14-15 тисяч гривень на місяць можете сподіватися на пенсію вдвічі більше середньої, але знову ж таки умова: 35 років стажу. Чи реально стільки заробляти і працювати роками – питання риторичне. При цьому, при середній зарплаті такий українець має право на пенсію у 1,8 тис. грн. А при зарплаті в два рази вище середньої - 3,7 тис.

Середній розмір пенсій в Україні: не дотягуємо до стандартів?

Поки що реалії далекі від європейських норм. Навіть враховуючи трудовий стаж, українці в середньому отримують не більше 2,5 тисячі гривень, а для деяких областей – і 2 тисячі за щастя. Згідно статичної звітності, станом на 1 січня 2018 року середній рівень пенсій: ,46 грн. За останній рік цей показник виріс на 652,15 грн, або на 35,7%, - з 1828,31 грн на початок 2017 року.

Найвищий середній розмір пенсійної виплати зафіксований у Києві - 3,33 тис. грн. Далі - Донецька область із середнім розміром пенсії в 3,26 тис. грн, в Луганській області середня пенсія становить 2,98 тис. грн. У Дніпропетровській обл. - 2,85 тис. грн, Запорізькій - 2,68 тис. грн, Харківській - 2,53 тис грн, Київській області - 2,5 тис. грн. Найгірша ситуація у Тернопільській області – всього 1,93 тис. грн.

Самі пенсіонери перед прийняттям законопроектів щодо базових реформ викликали невдоволення у літніх людей – громадські організації проводили страйки, адже більшість українців досі не помітили "покращення". Крім того, щомісячно зростають ціни на продукти, основні групи товарів: молоко, хліб, м'ясо.

І це вже явище не сезонне, а закономірне. Закупівельні стандарти підвищуються, тому що не вистачає грошей підприємствам для оплати комунальних тарифів. Найдорожчою лишається електроенергія. Виходить свого роду замкнене коло: з одного боку, Пенсійної реформи вимагає Захід для надання подальшої допомоги Україні. А з іншого: поки виростають виплати, штучно завищуються ціни через "комунальний колапс". До спільного знаменника ні експерти, ні урядовці поки не дійшли.

Дивіться: все про страховий стаж в Україні

Як повідомляв портал "Знай.ua", українські пенсії порівняли із європейськими.