До 2050 року українців може залишитися всього 32 млн осіб. А на початку 90-х років минулого століття нас налічувалося 52 млн.

Про це повідомляє Міжнародна організація з міграції. І саме міграція займає перше місце серед причин цього процесу, пише портал "Політека".

За словами провідного наукового співробітника Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України Лідія Ткаченко, про від'їзд змушують думати, насамперед, низькі зарплати, відсутність робочих місць, нестабільні умови ведення бізнесу, корупція, зростаючі ризики особистої безпеки, а також недовіра до правоохоронної та судової систем.

За останніми даними Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), кількість українських емігрантів в розвинені країни вже перевищило рівень 90-х років. Для порівняння: якщо в 90-х щорічно виїжджало з країни близько 200 тисяч осіб, то починаючи з 2015-го — понад 300 тисяч.

Популярні новини зараз

А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд

Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери

Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру

Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам

Показати ще

При цьому деякі громадяни виїжджають з України, навіть не маючи чіткого уявлення, де і як за кордоном вони будуть жити. Як розповіли в одній зі столичних компаній з еміграції, в останні роки потік клієнтів, які звертаються до них за консультаціями, виріс у кілька разів. «Приходять абсолютно різні люди. Іноді — багаті, цікавляться, в яких країнах легше відкрити бізнес і отримати вид на проживання, але найчастіше це люди середнього класу, які продають в Україні все своє майно і їдуть за кордон. Є й такі, які виїжджають, маючи з собою $3-5 тисяч», — розповідає менеджер.

Крім того, в останні роки завдяки міжнародним програмам за кордон їде багато молоді. «Сьогодні зростає кількість студентських поїздок, довгострокових стажувань, різних програм, наприклад, Work and Travel, та інших можливостей для виїзду за кордон, яких раніше не було. До речі, тільки в минулому році з України на навчання за кордон виїхало близько 70 тисяч українців. Всі вони можуть отримати вид на проживання», — розповідає Лідія Ткаченко.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у Верховній Раді пролунала пропозиція збільшити пільги для дітей та батьків, і пов'язана вона з погіршенням демографічної ситуації, яка бере свій початок з 1990-х, а на сьогоднішній день перетворюється в справжню кризу.