Міністерство охорони здоров’я України запровадило нову систему оформлення декларації з лікарями, які надають первинну допомогу. Відтепер медик або реєстратор більше не зобов’язані робити копії документів, надані пацієнтом.
Угода з лікарем: що зміниться для пацієнтів?
Згідно нововведення, пацієнт, підписуючи декларацію, повинен надавати всього один із документів, що підтверджують особу та реєстраційний номер картки платника податків (ідентифікаційний код). Крім того, якщо людина за релігійними переконаннями відмовився отримувати ідентифікаційний код, то його не вимагатимуть, повідомляє Politeka.
Перелік інформації, котру вноситимуть у загальну базу, також скоротять: всі дані повинні поміститися на одному аркуші, а вказувати місце прописки пацієнта більше не потрібно.
Медична реформа: пам'ятка пацієнта
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Продовжено до 1 січня 2020 термін дії декларацій про вибір лікаря, які були підписані до 23 березня 2018 роки (до початку національної кампанії з вибору лікарів). До цього часу пацієнти можуть подати нову декларацію про вибір лікаря. Декларації, які були укладені після 23 березня 2018, не мають кінцевого терміну дії, їх переукладати не потрібно.
Якщо медична установа з певних причин змінила свій юридичний статус, укладати угоду із лікарями повторно не знадобиться, а договори, подані раніше, залишаються законними, але за умови, що обраний пацієнтом лікар продовжує працювати в закладі. Не встигли підписати документи? Ви все одно маєте повне право отримати невідкладну медичну допомогу.
Ставлення українців до медицини
Її зобов’язані безкоштовно надати в будь-яких комунальних медустановах, але лише на підставі таких симптомів:
Раптове підвищення температури з кашлем, нежиттю, болем у горлі;
Головний біль, запаморочення, слабкість;
Біль в попереку, суглобах;
Підвищення артеріального тиску;
Больовий синдром у онкологічних хворих;
Алкогольний, наркотичний, токсичний абстинентний синдром;
Загострення хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом лікаря, який надає первинну медичну допомогу, через гіпертонічної хвороби, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічного запалення печінки, жовчного міхура, кишечника, хвороби нирок, суглобів тощо.
Дивіться: Ольга Богомолець - медреформа: про що мовчать у МОЗ
Як повідомляв портал "Знай.ua", Супрун розповіла, як збільшити тривалість життя в Україні.