Первинна, екстрена та паліативна медична допомога повинні повністю фінансуватися з держбюджету в обсязі, передбаченому Кабміном.
Про це йдеться в в доопрацьованому Міністерством охорони здоров'я проекті закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, що представлять на засіданні Нацради реформ в п'ятницю, передає "Інтерфакс-Україна" з посиланням на офіційне джерело.
Тим не менше, навіть в доопрацьованому законопроекті є чимало корупційних ризків. Вони пов’язані з діяльністю національного агентства, необгрунтованістю методу розрахунку тарифу, стандартизацією і застосуванням уніфікованих клінічних протоколів.
Так, аби мінімізувати ризики, робоча група пропонувала прибрати норму про співоплату мед послуг, проте в тексті законопроекту вона залишилася. Передбачається, що лікарі зобов’язані повідомляти пацієнтові про обсяг необхідних йому медпослуг і ліків за рахунок бюджету і відповідний тариф співоплати.
Доопрацьований законопроект передбачає, що держава платитиме тільки за ті препарати, що включені до Національного переліку основних лікарських засобів і передбачені детальним описом. У ньому, серед іншого, також може зазначатися перелік видів медпослуг і ліків, які не входять до гарантованого держпакету і не підлягають оплаті за рахунок держбюджету
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
МОЗ пропонує, що міністерство щороку до 15 вересня розробляє ДО на наступний рік з урахуванням положень клінічних настанов.
На думку авторів проекту, фінансування надання медпослуг і лікарських засобів за рахунок держави передбачатиме універсальність і справедливість доступу до необхідних медпослуг і лікарських засобів, передбачених державним гарантованим пакетом, та дасть пацієнтам змогу самим обирати собі лікаря. Це створить здорову конкуренцію серед медичних працівників.
Новий законопроект також передбачає появу Ради пацієнтського контролю на конкурсній основі.
Для всієї України встановлюється єдиний тариф для реімбурсації та плати медпослуги і лікарських засобів, але тарифи можуть коригуватися з урахуванням положень клінічних рекомендацій і поділятимуться на тарифи покриття і співоплати.
МОЗ розраховує, що закон вступить в силу з 1 січня 2018 року.
Як писав інформаційний портал "Знай.ua", з квітня Кабмін узявся регулювати ціни на певні види медичних препаратів.