Понад 2,8 млн осіб, за місяць з моменту старту кампанії з вибору лікаря в Україні, підписали декларації з фахівцем первинної медицини.

Цю інформацію повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.

У повідомленні йдеться про те, що компанія не закінчиться, поки кожен українець не визначиться з лікарем.

Відомство відповіло на важливі питання про перший етап медреформи.

Чи може лікар внести дані в систему без відома і підпису пацієнта?

Популярні новини зараз

Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію

Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня

Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок

Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone

Показати ще

У відомстві розповіли, що одного разу сталося таке - пацієнт зібрався підписати декларацію з лікарем, а виявилося, що його персональні дані та декларація (яку він не підписував) вже містяться в системі.

МОЗ назвав це шахрайством з метою заволодіння державними коштами. Крім того, експерти наголосили, що відповідати за такі дії будуть згідно з Кримінальним кодексом України.

Лікарі не мають права вносити в систему персональні дані без вашого підпису пацієнта. Але, якщо раптом таке станеться, пацієнт може подати заяву про припинення дії декларації у довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем - попередня декларація в системі автоматично анулюється.

Лікар в такій ситуації повинен інформувати про це службу підтримки медичної інформаційної системи, до якої він підключений, і керівника медзакладу, де була внесена декларація без відома пацієнта.

Чи може лікар підписати декларацію сам з собою?

МОЗ рекомендує лікарям підписувати декларації з іншими фахівцями, щоб вони як громадяни, отримували медичну допомогу в повному обсязі.

Лікар не в змозі фізично повноцінно обстежити сам себе, наприклад, оглянути вухо (видалити чужорідне тіло) або очне дно, повноцінно надати невідкладну допомогу або вести власну вагітність, перебуваючи в декретній відпустці.

Як підписати декларації для дітей, що живуть в державних установах?

Підписати декларацію з дитиною, яка проживає у закладах охорони здоров'я, навчальних або інших дитячих установах може адміністрація закладу, в якому дитина мешкає.

Чи потрібно заповнювати поле "Законний представник" у декларації пацієнтів 14-18 років?

Для укладання декларації пацієнтам у віці 14-18 років потрібно мати паспорт, де вказано ІПН. Також треба вказати дані одного з батьків (в декларації - "Довірена особа", поля 1.12.1 - 1.12.2). У той же час дані законного представника (поля 4.1 - 4.8) вносити не потрібно.

Як часто треба міняти пароль для входу в електронну систему охорони здоров'я?

Пароль в електронній системі охорони здоров'я діє 3 місяці (90 днів). Це необхідно для безпечного доступу до особистого кабінету.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", медреформа вражає щедрістю.