Ввести у вищих навчальних закладах галузь знань "комунікативістика" замість "журналістика" запропонувало Міністерство інформаційної політики.

Вона поєднає в собі дві спеціальності: "журналістика" і "медіакомунікації", передають "Українські новини".

Урядовці пропонують внести ці зміни у перелік галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.

За інформацією, викладеною у пояснювальній записці, комунікативістика – це наука, що досліджує гуманітарні аспекти комунікації, розвитку інформаційних систем і засобів, а також характер, форми, результати їх впливу на соціум, займається процесами людського спілкування, охоплює широке коло питань, від розмови віч- на око до засобів масової інформації.

Вона досліджує проблеми журналістики, кінокритики, театру, бізнес-комунікацій, а також радіо, телебачення та виробництва фільмів, комп'ютерної комунікації і нових медіа.

Популярні новини зараз

Мобілізація чоловіків 50+ у 2026 році: кого заберуть, а хто уникне служби

Нові тарифи на світло, газ та іншу комуналку: платіжки зростуть на 5000 грн

Грошей катастрофічно не вистачає: українці можуть залишитися без пенсій та зарплат

ПриватБанк зобов'язав власників карток пройти важливу процедуру: кого це торкнеться

Показати ще

На думку співробітників Мінінформполітики, реалізація проекту дозволить готувати кваліфікованих фахівців у сфері комунікацій.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", Міносвіти вирішило зменшити кількість бюджетних місць у вузах.