Якщо градусник показує більше 30 С, то алкоголь не рекомендується вживати взагалі.
Універсальне правило для випивання в будь-якій обстановці – один стандартний напій (коктейль або шот) на годину і не більше трьох-чотирьох порцій алкоголю за вечір.
Медики застерігають: на спеці різко знижується алкогольний контроль організму і шанси сильно сп’яніти навіть від невеликої дози спиртного зростають. Алкоголь підвищує кров’яний тиск, створюючи додаткове навантаження для судин і серця, і порушує терморегуляцію. Він діє як сечогінний засіб і сприяє зневодненню, що може закінчитися тепловим ударом.
Найчастіше наслідок вживання алкоголю на пляжі – засипання під прямими сонячними променями і обгоріла шкіра. Але все може закінчиться набагато серйозніше: статистика стверджує, що близько половини смертей на пляжах можна було б уникнути, якби потерпілі не випили перед купанням.
У спеку не варто вживати енергетичні напої для підвищення своєї працездатності. Вживання суміші енерготоніків і алкоголю спочатку збуджує активність працездатності людини, але потім призводить до швидкого изнурению організму. Алкоголь і спека призводять до зневоднення, а кофеїн, що міститься в енергетика, має сечогінну дію і сприяє ще більшій втраті рідини.
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Як різні види алкоголю впливають на організм в спеку
Баночні коктейлі містять велику кількість горілки і створюють підвищене навантаження на печінку і нирки.
Безпечна денна доза пива – не більше 1 л світлого напою в добу. Більша кількість негативно вплине на стан підшлункової залози.
Текіла, горілка і віскі сильно зневоднюють організм в спеку, приводячи до спазмів судин. А коньяк, який розширює судини, викликає надмірне потовиділення.
Шампанське – досить підступний напій. Вуглекислота (тобто бульбашки) допомагає алкоголю швидше всмоктуватися в кров.
Гарне сухе вино в спеку пити можна, але не більше двох келихів і не на голодний шлунок.
Найбезпечніші з точки зору спеки – охолоджуючі коктейлі з м’ятою, мате, лаймом (типу мохіто).
Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", на адріатичному узбережжі в Хорватії та Чорногорії вирують лісові пожежі. Пожежі настільки масштабні, що NASA змогла їх побачити з космосу.