Про основні моменти медичної реформи розповіла на брифінгу в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

В Україні до 2024 року впровадять обов'язкове ліцензування лікарів. Без ліцензії медик не матиме права займати посаду.

Як ліцензуватимуть практикуючих лікарів

Зміни на законодавчому рівні МОЗ планує ввести наприкінці цього року. Перехідний період триватиме 5 років, і вже після 2024 року лікарі без ліцензії не зможуть працювати. Кожен лікар матиме особисте професійне портфоліо, фіксацію своєї історії медичної практики.

Популярні новини зараз

За прострочені комунальні платіжки можуть забрати половину пенсії: як ще покарають боржників

Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів

Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень

Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет

Показати ще

Щоб отримати ліцензію, кожен практикуючий лікар протягом цього перехідного періоду повинен здати незалежне тестування за міжнародними стандартами. Цю ліцензію повинні визнати країни Євросоюзу, США, Канада, Японія та Ізраїль.

Кожних 2-3 роки лікар повинен підтверджувати свою ліцензію відповідним навчанням. Зараз це називається післядипломною освітою.

Крім того, лікар може втратити ліцензію, якщо на нього були скарги. "Якщо будуть якісь скарги проти лікаря, ліцензію можуть призупиняти", – зазначила очільниця МОЗ. Зараз, за словами Супрун, навіть колективні скарги проти лікарів залишаються безадресними. Ліцензування впровадить особисту відповідальність лікаря за свою роботу.

Супрун наголосила, що проблема кваліфікації лікарів дуже гостро постала в Україні, коли почалась програма вибору лікарів первинної ланки.

Зараз немає механізму, щоб ми могли контролювати, які лікарі хороші, а які є насправді ті, з якими ми не повинні працювати. І зараз дуже важко пацієнтам, бо вони не розуміють, чи професійна ця людина, чи варто їй довіряти, – зазначила в.о. міністра охорони здоров'я.

Зміни у системі медичного навчання

Супрун наголосила, що МОЗ не лише вводить державне ліцензування, а змінює загалом систему медичного навчання. Зокрема, вже цього року для вступу у медичний навчальний заклад абітурієнт повинен мати не менше ніж 150 балів із профільних предметів (як на державну, так і на платну форми навчання).

Лише після 10-ти років навчання лікар зможе отримати професійну ліцензію і матиме повноцінне право на професію.

Раніше "Знай.uа" писав про те, що Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров'я, розповіла, як буде реформована система екстреної допомоги в Україні.

"На виклик повинен їхати автомобіль, який знаходиться найближче, а не та машина, яка територіально належить якійсь станції швидкої допомоги", - підкреслила Супрун.