9 червня в Україні вступив у силу закон № 2454-VIII, яким відклали введення в дію норм закону про житлово-комунальні послуги. Це стосується водопостачання, електрики, газу і утилізації відходів.

Документ було опубліковано в офіційній парламентській газеті "Голос України".

Закон про житлово-комунальні послуги – на право споживача укладати договори з постачальником послуги – мав набути чинності 10 червня цього року. Але уряд не встиг підготувати всі підзаконні акти, тому фактичне введення норм у дію довелося відкласти.

Отже, норми закону про комунальні послуги щодо води, тепла, електрики, газу та поводження з відходами набудуть чинності з 1 травня 2019 року, тобто одразу після завершення опалювального сезону.

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

З 10 червня цього року вводиться в дію послуга з управління багатоквартирним будинком.

Станом на 1 серпня 2020 року перенесли початок дії норми про штрафи для компаній за порушення термінів установки лічильників на тепло, гарячу і холодну воду. Також людям, які будуть встановлювати лічильники, відшкодують витрати за допомогою пільг і субсидій.

Раніше "Знай.uа" писав про те, що в Києві до першого числа серпня 2018 року вимкнуть гаряче водопостачання та світло через передачу компанії "Київенерго" у комунальну власність без боргів.

Таким чином, у створене мерією КП "Київтеплокомуненерго" перейшли дві ТЕЦ та інфраструктура. Але мільярдні борги компанії, за рішенням київської влади, повинен виплатити попередній власник. Проте борги, які накопичилися за кілька років, платити нікому. Про це пишуть українські ЗМІ.

"Ми очікували, що Кличко та "Київенерго" знайдуть рішення цієї проблеми, пройшов рік, а проблема не вирішена. Однак є спроба незаконним способом з цими боргами попрощатися", - заявив глава НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв.

Заступник мера Києва Петро Пантелєєв визнав ризик повного колапсу столиці.

"Перспектива нас дуже турбує. Якщо договір укладений не буде, зупинка ТЕЦ може призвести до того, що ми будемо мати перебої з електропостачанням у місті Київ", - констатував чиновник.

В даний час борг "Київенерго" становить близько 5 млрд грн.

"Борг споживачів перед "Київенерго" має частину заборгованості населення є заборгованість держави перед "Київенерго", а це різниця в тарифах 730 мільйонів, а також інші складові. Тому передусім потрібно з'ясувати, який же борг "Київенерго", і про який борг ми говоримо в контексті правонаступництва", - заявив Пантелєєв.