Не можна сказати, що названі летовища непридатні для польотів, однак саме ці аеропорти можуть подарувати мандрівникові кілька дуже неприємних хвилин під час зльоту і приземлення.

У деяких з них траплялися справжні трагедії, які коштували життя багатьом пасажирам.

1. Аеропорт "Кай Так" (Гонконг)

Завдяки розташуванню аеропорту в оточенні високих пагорбів і близько до води, а також наявності житлових будівель в безпосередній близькості від нього, аеропорт "Кай Так" вважався найнебезпечнішим аеропортом у світі, а посадка авіалайнерів виглядала дуже видовищно зважаючи на свою екстремальність.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

Небезпечні повітряні ворота закрили, а рейси перевели в новий аеропорт "Міжнародний аеропорт Гонконгу". Непроста посадка також ускладнювалася сильним вітром. Крім того, доворот на посадковий курс виконувався виключно візуально, що унеможливлювало посадку в поганих метеоумовах.

2. Міжнародний аеропорт Дамаска

Аеропорт увійшов в число найнебезпечніших в зв'язку з військовими діями на території країни.

3. Аеропорт "Гібралтар" (Гібралтар)

Власником аеропорту є Міністерство оборони Великобританії, яке використовує аеропорт для військових потреб. Також здійснюються і рейси цивільної авіації - до Великобританії і Іспанії. Аеропорт має одну асфальтову злітно-посадкову смугу довжиною і розташований всього в 500 м від центру міста.

Аеропорт - один з небагатьох, де злітно-посадкову смугу перетинає автомобільна дорога. У зв'язку з цим на дорозі часто зупиняють рух, щоб пропустити літаки.

4. Аеропорт "Хуанчо-Іраускін" (острів Саба в Карибському морі)

Злітно-посадкова смуга - найкоротша в світі - 396,5 м. Приземляючись в аеропорту, пілотам доводиться справлятися з сильними вітрами і морськими бризками.

5. Аеропорт "Куршевель" (Франція)

У аеропорту дуже коротка злітно-посадкова смуга довжиною 525 м з кутом нахилу 18,5%. Злітна смуга не володіє системою ILS, що обмежує функціональність аеропорту при тумані. Це означає, що пілотам потрібно постаратися посадити літак з першої спроби, яка може завершитися трагедією, так як смуга закінчується прірвою.

6. Аеропорт "Барра" (Шотландія)

Єдиний аеропорт в світі на узбережжі моря з трьома піщаними злітно-посадочними смугами.

7.Аеропорт "Аспен - Піткін" (Піткін-Каунті, штат Колорадо, США)

Аеропорт знаходиться на відстані 6 км на північний захід від ділового району міста і займає територію загальною площею 232 га. Сильні вітри і велика висота над рівнем моря роблять цей аеропорт одним з найскладніших для пілотів. За останні кілька років в аеропорту сталося кілька серйозних інцидентів, що призвело до того, що аеропорт отримав славу небезпечного.

8. Аеропорт "Паро" (Паро, Бутан)

Аеропорт "Паро" - один з двох аеропортів в Королівстві Бутан і єдиний з асфальтовим покриттям ЗПС. Розташований в 6 км від міста Паро на висоті більше 2 тис. м в долині річки Паро, аеропорт оточений вершинами-п'ятитисячниками, тому вважається одним з найскладніших на планеті.

9. Аеропорт "Густав III" (острів Святого Бартелемі)

Його злітно-посадкова смуга була побудована перпендикулярно узбережжю, тому у пілотів, які заходять на посадку, мимоволі складається враження падіння в море. Розташована ВПП під невеликим нахилом і має протяжність всього 650 м, що ще сильніше ускладнює ситуацію.

Злітно-посадкова смуга закінчується прямо на пляжі, тому під час відпочинку мандрівники можуть спостерігати за маневрами літаків.

10. Аеропорт "Принцеси Юліани" (Сімпсон-Бей, острів Святого Мартіна)

Один з найбільших транспортних вузлів Карибського регіону, торець злітно-посадкової смуги аеропорту розташований прямо на морському березі, впритул до пляжу Махо, так що повітряні судна при заході на посадку пролітають на висоті 10-20 метрів над головами туристів, відпочиваючих на пляжі за торцем ЗПС .

Раніше "Знай. uа" писав про те, що китайська провінція Хайнань скасувала візи для громадян України. Окрім українців, цю китайську провінцію без віз зможуть відвідувати громадяни ще 59 країн світу, повідомляє 24-й канал з посиланням на Міністерство громадської безпеки Китаю.