На 69 році життя сьогодні помер поки що єдиний космонавт незалежної України, льотчик-випробовувач, генерал-майор ВПС України, Герой України, кандидат технічних наук Леонід Каденюк.
Уродженець Чернівецької області, виховувався в родині вчителів, сам закінчив школу зі срібною медаллю.
У 70-х роках його відібрали до загону космічної групи "Буран", але через розлучення з дружиною у 1983 році відрахували, у 90-х потрапив до Національного космічного агентства України.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Перший політ здійснив на американському БТКК "Колумбія", місії STS-87 5 грудня 1997 року. Перебував у космосі 15 діб 16 годин 35 хвилин 1 секунду, виконував біологічні експерименти на рослинах в умовах невагомості.
2006 рік став знаковим – українця запросили до комісії з питань космічної діяльності, а з січня 2011 року був радником Прем’єр-міністра України з питань авіації і космонавтики.
За кілька років до цього отримав орден "Золота зірка", "За заслуги" III ступеня, " За мужність" I ступеня та багато інших, повідомляє Politeka.
Дивіться: Леонід Каденюк: про зйомки фільму "Армагеддон", гравітацію та перший політ в космос
Свої успіхи пояснював без зайвого пафосу:
"Я просто наполегливо працював над собою і вчився. Це мій універсальний секрет успіху – завзята і тривала праця".
У польоти завжди брав із собою часточку батьківщини – починаючи від видання "Кобзаря" до пісень Ротару, просив ставити гімн, аби заряджати екіпаж потрібною енергетикою.
"Після польоту Гагаріна 12 квітня 1961 року почалася нова ера в історії людства. Мільйони хлопців хотіли полетіти в космос. Ця подія і сам факт того, що досягнули рівня розвитку технологій, справили на мене незабутнє враження...твердо вирішив, що буду космонавтом", - зізнавався Каденюк.
Єдине, що непокоїло легендарного космонавта – недостатнє державне фінансування цієї галузі, в той часи коли США не шкодували десятки мільярдів на дослідження.
"Моя експедиція фінансувалася американською стороною. Хотілося б, щоб космічній галузі приділяли більше уваги, адже за нею майбутнє. Багато розробок, що з’явилися саме як космічні технології, давно стали повсякденністю для нас. Наприклад, замки або липучки на одязі та взутті, не кажучи вже про телебачення і радіо…Людина повинна бути не просто фізично витривалою, вона повинна бути практично ідеальною", - таким принципам український герой не зраджував до останніх своїх днів.
Дивіться: "Після польоту в космос я почав по-іншому ставитися до світу", - Каденюк