Депутати Закарпатської облради направили звернення до президента Петра Порошенка і Верховної Ради із закликом про недопущення прийняття парламентом законопроектів №8487 і №8488, що вводять нові правила розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією.

Депутати звертають увагу на те, що в разі прийняття законопроектів в нинішньому вигляді, власники євро блях матимуть півроку з дати впровадження нововведень для реєстрації транспортного засобу, - пише Сегодня.

А для тих, хто не встигне цього зробити, застосують санкції у вигляді чималих штрафів.

"Легалізація старого авто навіть за новими правилами для рядового українця залишається дорогим задоволенням. Значно ускладнює легалізацію таких авто і ті обставини, що більшість громадян, які користуються такими транспортними засобами, не є їх власниками. Фактично вони належать іноземцям", - йдеться в зверненні.

Популярні новини зараз

Абоненти не встигають за темпами "Київстару": тільки поповнили рахунок, а тариф уже подорожчав

Водоканали почали відключати неплатників: який борг вважається "критичним"

Чи варто зберігати заощадження у доларах: експерти пояснили, чого чекати від курсу

Не лише електроенергія вдарить по гаманцю: яка комунальна послуга подорожчає з 1 червня

Показати ще

При цьому в Закарпатській облраді додають, в разі прийняття цього ганебного закону власникам євро автомобілів нічого не залишиться, як розібрати їх та здати на металобрухт.

У зв'язку з цим чиновники для вирішення проблем євроавто пропонують встановити, що розмір платежів при розмитненні вживаного автомобіля з іноземною реєстрацією не перевищуватиме 10% від його вартості з введенням обов'язкового технічного огляду такого транспортного засобу.

Дивіться: що придумали депутати стосовно євроавто

Нагадаємо, в Україні восени народні депутати розглянуть законопроекти про розмитнення автомобілів, які ввозяться на європейській реєстрації. І поки законопроекти допрацьовуються, в Європі цей процес відбувається зовсім інакше та з іншими розцінками.

Як повідомляв Знай.ua, з початку 2018 року в Україну ввезли 146,8 тисяч автомобілів в режимі "транзит" і 465,9 в режимі "тимчасове ввезення". Близько 60 тисяч нерозмитнених машин прострочили термін перебування.

Також Знай.ua писав, що за підрахунками Кабінету міністрів, бюджет України буде втрачати близько 2 млрд гривень щорічно після прийняття Верховною Радою закону про зниження акцизів на розмитнення автомобілів.