Як повідомляє Громадське, було прийняте рішення про заборону ввезення в Україну підручника з англійської мови.
Причина такого рішення в тому, що в підручнику стверджувалось, Київ був столицею Росії — книгу намагалося завезти «Видавництво Арій».
Також комітет зазначає, що в підручнику присутня фальсифікація деяких історичних фактів.
Держкомтелерадіо зазначає, що з 22 травня 2017 року до 7 серпня 2018 року комітет надав 63 відмови у ввезенні видавничої продукції з Росії. Це 235 5000 примірників видань антиукраїнського змісту.
Нагадаємо, 1 січня 2017 року набув чинності закон «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Відповідно до закону, в Україну не можна ввозити видавничу продукцію, яка за змістом спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади тощо.
До слова, сканадально відома українська письменниця Лариса Ніцой заявила, що владі необхідно активно застосовувати методи заохочення і покарання для впровадження державної мови в усіх сферах життя.
Про це вона зазначила в ефірі одного з телеканалів.
Варто відзначити, що сама письменниця зовсім нещодавно повернулась з Карпат, де її запросили попрацювати у звичайному дитячому таборі, де вона відразу ж захотіла випробувати свої "ідеї".
"Приїхало багато російськомовних дітей і були вожаті-виховники. Я сказала - значить так, виховники, у нас україномовний режим у таборі. Ви з дітьми говорите виключно українською мовою. Один вожатий сказав, що не любить українську мову, одна виховниця сказала, що її ненавидить. Я сказала - це ваша особиста справа. За кожну російськомовну ситуацію з дітьми з вашого боку ви штрафуєте на 50 грн", - розповіла вона.
Вона відзначила, що створила "систему", яка заохочувалаб дітей використовувати при виконанні поставлених завдань лише державною мовою. При цьому, за її словами, дітей ніхто не штрафував, ніхто не змушував говорити українською мовою, але їм запровадили заохочення.
"Я дітям сказала - між собою можете говорити будь-якою мовою, але в публічному просторі готувати газету, презентацію, виступати, ви повинні українською мовою. За це ви отримаєте додаткові цукерки. Діти у нас заохочувалися, щоб українською мовою виступати. А в особистий простір я не лізла і привчала, що є особистий простір і публічний. І покарала вихователів - деякі вихователі поїхали додому, не дорахувавшись до зарплати 500-600 грн", - зазначила Ніцой.
"Це маленька модель країни, насправді вона безболісна. Ніхто нікого не примушував, фізичних покарань не застосовував, але це діє. А от дорослих, які все розуміють і йдуть на принцип - караємо", - додала письменниця.
Нагадаємо, вже з 1 вересня Міністерство освіти запускає пілотний проект під назвою "Нова українська школа". Теоретично учні повинні отримати не тільки базові знання, а й вміти правильно застосувати їх у повсякденному житті. Втім, не всі батьки до кінця розуміють, що зміниться, тому відповідаємо на основні питання, котрі турбують кожного.
Як повідомляв Знай.ua, стало відомо, що семирічна Пенні Макдональд випустила власну гру в інтернет-магазині Steam. Відзначається, що вона є дочкою розробника ігор Ленса Макдональда.
Також Знай.ua писав про те, що користувач Facebook Андрій Манчук опублікував на своїй сторінці витяги з українського підручника з географії для учнів 8-го класу, вміст якого вразив його самого та підписників.