Створення української помісної церкви дозволить Вселенському Патріарху Варфоломію одержати серйозний аргумент у протистоянні з папськими амбіціями патріарха РПЦ Кирила (Гундяєва), і стане серйозним ударом по позиціях "русского міра" в Україні.
Таку думку висловив священик Української православної церкви Київського патріархату Олександр Дедюхін на своїй сторінці в Facebook, передає "Обозреватель".
Священнослужитель вважає, що російський патріарх "хоче бути навіть головніше Ісуса Христа".
"Отримавши в союзники українську церкву, патріарх Варфоломій стає вселенським не тільки номінально, але дійсно першим серед рівних всього православного світу", – пояснив він.
Популярні новини заразПоказати щеПенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Дедюхін також підкреслив, що створення помісної української церкви – це питання нацбезпеки і знищення "російського світу".
"Помісна церква – це навіть не цвях в кришку труни "русского мира", а молоток, яким радісно і точно будуть заколачувати туди цвяхи", – додав він.
Священнослужитель зазначив, що визнання української церкви є питанням зовнішньої політики, який необхідно вирішувати.
"І рішення цього питання виконає давні сподівання українців. Справа в тому, що ідея української автокефалії далеко не нова, вперше вона прозвучала на Соборі в грудні 1917 року, а 1 січня 1919 рік УНР ухвалила закон про автокефалію Української Церкви", – нагадав Дедюхін.
"Створення помісної української церкви - це рух до свободи в Господі нашому Ісусі Христі, виконання та затвердження канонів православ'я, а також зміцнення фундаменту української державності. Молимося про це", – уклав він.
Як раніше повідомляв опртал "Знай.uа", на днях президент України Петро Порошенко звернувся до вселенського митрополита Варфоломія щодо створення "єдиної помісної української православної церкви".
Суть нової структури зводилася до того, щоб об'єднатися на базі УПЦ МП і на їх умовах; що ця справа має вирішувати не світська влада, а церковна тощо.
Не забарилися з реакцією і представники Московського патріархату, зокрема протоієрей Микола Данилевич.