Українському уряду, перед монетизацією пільг та субсидій, міжнародні партнери радять провести ретельну перевірку громадян, які отримують держдопомогу. Всесвітній банк планує виділити $35 млн на ці потреби.

Ми з'ясували, як в Україні працюватимуть соціальні "ревізори" та навіщо вони потрібні.

Новими "ревізорами" можуть стати 550 осіб. З одного боку, штат Міністерства соціальної політики збільшиться, але з іншого – міжнародні партнери обіцяють компенсувати витрати. Так, програма зі Світовим банком на $35 млн зобов'язує Україну створити службу "соціальної інспекції". Також, як йдеться у законопроекті, що після прийняття документа Міжнародний банк реконструкції та розвитку виділить українцям $20 млн.

Головне нововведення соціального інспектора – системна перевірка пільговиків. Наприклад, якщо до деяких субсидіантів виникли питання, але в документах ніяких порушень не знайшли, соціальний інспектор має право відправитися в квартиру до такої сім'ї. Досліджувати їх матеріальне становище, умови життя. І якщо виявиться, що пільговики живуть на широку ногу, а декларують мінімальну зарплату, у такій сім'ї можуть виникнути проблеми. Згідно з документом, незаконно виділені гроші можуть забрати, а субсидії призупинити.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Наприклад, якщо "ревізор" прийде в квартиру, але виявиться, що в ній живуть квартиранти, це стане вагомою причиною, щоб забрати "знижку". За діючими правилами в орендованій квартирі оформити субсидію можна. Але оформляти повинна та сім'я, яка живе в квартирі. І при оформленні будуть враховувати дохід не власника, а орендаря.

Юрист Олександр Плахотник зазначає: ломитися в квартиру з перевіркою ніхто не має права. Але в самому законопроекті сказано, що інспектор має право відвідувати житло. "Звичайно, навіть поліція не має права прийти і вломитися в будинок, тільки якщо є загроза життю. А соціальні інспектори тим паче. Постукали, попросилися – не впустили і на цьому крапка. Але з іншого боку, це може стати підставою для проведення аудиту, для того, щоб уважніше шукати порушення", - вважає юрист.

Як повідомляв портал "Знай.uа" працівники комунальних підприємств попереджають: у Києві знову активізувалися шахраї з новою схемою грабежу.