Минулого тижня буквально на всіх ринкових сегментах долар піднімався в ціні. Якщо першу половину тижня гривня знижувалася на міжбанківському та готівковому ринках, то в п'ятницю подорожчання валюти відобразилося і на офіційному курсі НБУ. Аналітичних прогнозують, що помірна девальвація продовжиться і в найближчі сім днів.
Давайте разом розбиратися, що відбуватиметься з валютою у найближчі дні.
Чого чекати на цьому тижні
Якщо минулі декілька тижнів американська валюта повільно, але вірно наближалася до психологічної позначки 26 грн, то на сьогодні з такою ж швидкістю віддаляється від неї. Так, 15 червня офіційний курс становив 26,21 грн, а середньозважений курс по ринку - 26,3 грн. Таке коливання можна назвати істотним, але відчутно на ситуації воно все одно не позначається.
Трохи раніше експерти прогнозували подібну девальвацію. Одна з причин - сезон відпусток. Активність на ринку знизилася, в той же час українці почали купувати валюту, аби витратити її за кордоном під час відпустки. У цей же час незначно знизилися ціни на пшеницю і кукурудзу на світових ринках.
Разом з цим зменшилися і експортні виручки України. Такі зміни в попиті і пропозиції і привели до невеликого зростання долара. Подібну тенденцію, впевнений старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб, можна буде спостерігати і на цьому тижні. "На найближчий тиждень ми очікуємо помірного зростання курсу долара. Безготівковий долар торгуватиметься через тиждень поблизу 26,3 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 26,0 / 26,3 грн", - прогнозує експерт.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Старший аналітик FOREX CLUB Андрій Шевчишин також вважає, що на наступному тижні курс гривні знаходитиметься в коридорі 26-26,3 грн. "Ціни на металургійну продукцію залишаються високими, що стримує тиск. Так само активність Мінфіну з розміщення облігацій виводить гривню з ринку і не дає курсу послаблюватися", - пояснює експерт.
Крім цього, наближається закінчення кварталу і першого півріччя, компанії намагатимуться закрити свої баланси і провести розрахунки, що теж вплине на коливання нацвалюти. Позитивну роль продовжує грати рішення про створення в Україні Антикорупційного суду, що було одним з ключових вимог для надання чергового кредитного траншу МВФ.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що відбувається на валютному ринку сьогодні, 18 червня.