У четвер, 3 травня, Національний банк України (НБУ) в порівнянні з попереднім банківським днем зміцнив курс гривні до 26,15 за долар. Про це свідчать офіційні дані на сайті регулятора.
Курс валют на сьогодні
Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:
2615.5067 гривні за 100 доларів (-3,4399);
3140.4389 гривні за 100 євро (-29,8574);
4.2186 за 10 рублів (-0,0137).
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Таким чином, курс долара впав у ціні ще на 2 копійки, в порівнянні з показниками у вихідні дні. Крім того, курс євро став менше на 21 копійку. Вартість 10 російських рублів збільшилася на 3 копійки. Як відомо, російський рубль упав до рівня 2016 року після введення нових американських санкцій проти Росії.
Нагадаємо, щодня українців лякають курсом долара, який перетне всі психологічні межі. Втім, експерти дають досить підбадьорюючі прогнози, що вже зовсім скоро гривня таки дасть фору і займе значно вищі позиції. Що буде з доларом, українцям розповіли в деталях провідні економісти.
При цьому аналітики видання The Economist підрахували, що долар в Україні має коштувати менше 10 грн. Такий курс валюти - практично неможливий, однак, зміцнення до 24 грн/дол. - реально.
Будь-який ринок, в тому числі і валютний, залежить головним чином від двох показників - попиту і пропозиції. Чим більше в Україні валюти, тим дешевше вона коштує. Джерел поповнення валюти існує декілька: кредити, інвестиції, перекази заробітчан, експорт. Для прикладу, на руках в населення, за різними оцінками, від 25 до 100 млрд доларів.
Також раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що американська валюта почала повільний, але вірний процес подорожчання, і до грудня курс долара досягне 29,3 гривень, як закладено в програмі державної скарбниці. Таку думку висловив фінансовий експерт Ігор Львов.
"Інакше на тлі низького зростання економіки Кабміну не вдасться виконати за доходами навіть соціальні статті бюджету, це можна зробити, тільки продавши дорожче валютні запаси. Також поки що незрозуміла ситуація з отриманням траншів від МВФ, що не сприяє стабільності гривні", — пояснив він.
За словами Львова, в передвиборний рік влада не допустить її подальшої девальвації навіть ціною зниження обсягів резервів Нацбанку.