У четвер, 17 травня, вартість європейської валюти різко знизилася на 26 копійок, тим самим встановивши на валютному ринку піврічний рекорд. Американський долар, навпаки, зміцнив позиції, подорожчавши на 4 копійки.
Про це повідомляє прес-служба регулятора.
Так, Національний банк України встановив наступний курс валют на 17 травня:
- 1 долар США - 26,2 гривні
- 1 євро - 30,89 гривень
- 10 російських рублів - 4,23 гривні
Курс євро впав ще на 26 копійок і опустився нижче психологічної позначки в 31 грн. Нижче цієї межі європейська валюта не опускалася з 14 листопада 2017 року. Вартість 10 російських рублів за добу практично не змінилася.
Згідно з базовим сценарієм трирічної Бюджетної резолюції, в 2018 році середньорічний курс гривні прогнозується на рівні 29,3 грн за долар, в 2019 - 30,5 грн за долар, а в 2020 - 31 грн за долла. Однак же, в бюджеті на 2018 рік вказано, що розрахунки проводилися, виходячи з курсу 30,1 грн за долар. При цьому і в Мінфіні, і в Нацбанку запевняють - цей курс не є прогнозом, тому слід сприймати його виключно як технічний показник, взятий для розрахунків для створення "подушки безпеки".


ТЦК стане на заваді: що підготували 17-річним юнакам
"Ніколи не потраплять на передову": чому працівники ТЦК не підлягають мобілізації
Нові критерії мобілізації: ТЦК оновлює списки призовників - під загрозою три категорії
Три категорії українців можуть отримати по 4 тисячі гривень: як подати заяву
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що експерт розвінчав популярний серед українців міф про "долар по 8" та Януковича. Насправді штучне утримання курсу долара на рівні 8 гривень за часи президента Віктора Януковича і прем'єр-міністра Миколи Азарова призвело до того, що золотовалютні резерви України значно скоротилися.
Ми також писали про те, що представники Нацбанку підтвердили інфляційний прогноз на 2018 рік: за підсумками квітня цей показник становить 8,9%. За даними Державної служби статистики, в квітні споживча інфляція продовжила сповільнюватися третій місяць поспіль і склала 13,1% в річному вимірі (порівняно з 13,2% в березні). Інфляція в місячному вимірі знизилася з 1,1% в березні до 0,8% в квітні.