Національний банк України встановив курс валют з 14 по 16 липня 2018 року. Примітно, що в порівнянні з попереднім банківським днем НБУ помітно послабив курс гривні до 26,23 гривень за долар.

Офіційні курси валют на такому рівні:

- 100 доларів США - 2623,3225 гривні (+0,518);

- 100 євро - 3054,3344 гривні (-3,3311);

- 10 російських рублів - 4,2112 гривні (-0,0051).

Популярні новини зараз

Чоловікам дали лише 7 днів: що потрібно зробити, щоб не отримати штраф від ТЦК

Від пенсії заберуть 20%: пенсіонерів можуть позбавити останніх копійок для виживання

Ціни на картоплю в Україні різко впали: чому вона дешевша, ніж минулого тижня

Вистачить на гречку на хліб: пенсіонерам оформлять 570 грн надбавки

Показати ще

При цьому курс долара на міжбанку в продажу 13 липня 2018 року підвищився на 1 копійку - до 26,25 грн/дол, курс купівлі також підвищився на 1 копійку - до 26,24 грн/дол. Курс євро на продажу знизився на 7 копійок - до 30,55 грн/євро.

При цьому Знай.uа раніше писав, що за попередніми даними, динаміка цін в Україні у першому півріччі явно свідчить про покращення, однак з урахуванням можливого сезонного прискорення інфляції у жовтні-грудні зовсім немає впевненості в її зниження в поточному році до цільового показника Національного банку на рівні 6% +/- 2 п. п.

Про це заявив глава ради НБУ Богдан Данилишин на своєму акаунті в Facebook.

Він повідомляє, що істотне уповільнення темпів інфляції у другому кварталі поточного року, у тому числі є результатом послідовної стриманої монетарної політики НБУ.

За даними Національного банку, до кінця наступного року при негативному прогнозі курс долара може досягти 39,4 грн. Так, Нацбанк розробив стратегію на випадок неотримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду і падіння світових цін на метал.

Мова йде про три сценарії:

базовий (згідно з якою курс до кінця наступного року становитиме 28,7 грн./$);

без траншів МВФ – 33,7 грн. за долар;

без траншів МВФ і у випадку падіння цін на метал – 39,4 грн. за долар.

Нагадаємо також, з 1 липня в Україні підприємства торгівлі і сфери послуг у разі відсутності монет дрібних номіналів будуть округляти суму розрахунків готівкою за товари і послуги:

"Заокруглення буде застосовуватися тільки в разі відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. У разі наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця він може видати покупцю здачу цими номіналами", – йдеться в заяві.