У березні гривня зміцниться. Про це повідомляє фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса, передає "Обозреватель".
"Гривня зміцнюється вже близько півтора місяців. Ми повинні розуміти, що раніше вона сильно впала під впливом сезонних факторів. Курс був перекошений, а зараз повертається до нормальних показників", - розповів Фурса.
За його словами, в першу чергу на падіння гривні вплинула покупка нерезидентами державних цінних паперів і облігацій внутрішньої державної позики (ОВЗГ) на суму близько $ 300, що призвело до того, що гривня значно зміцнилася.
Також Фурса заспокоїв, що святкові вихідні в березні ніяк не позначаться на курсі долара до гривні, а динаміка курсу збережеться до кінця березня.
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Вихідні ніяк не вплинуть на динаміку, і ми знаємо, що весна - це сезон посилення гривні, тому що починається посівна. Найближчим часом фактори для української валюти сприятливі", - зазначив економіст.
Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", відомий український журналіст Олександр Дубінський заявив, що перед виборами очікується дефолт.
"Погано, зате стабільно" - так більшість експертів охарактеризували економічну ситуацію в країні. Вже цілий рік поспіль Україна якось обходиться без траншу від Міжнародного валютного фонду, а гривня як була на слабких позиціях, так і залишилася.
Але незабаром чергові вибори - і президентськими і парламентськими все почало добряче "маячити" в повітрі, упевнений журналіст Олександр Дубінський. Він спробував одним роликом доступно пояснити - що буде з курсом після голосування.
Нагадаємо, в Україні незначно скоротилися золотовалютні резерви. Як передає прес-служба НБУ, скорочення резервів сприяли виплатам уряду, зокрема Міжнародного валютного фонду. Станом на 1 березня 2018 вони незначно скоротилися і склали 18,4098 млрд доларів (в еквіваленті) за попередніми даними.
Відзначимо, українці тепер не повинні надавати повний перелік документів в банках для отримання готівки з карткових рахунків. Банк повинен ставити людині всі питання і збирати про нього відомості ще на етапі відкриття карткового рахунку, відзначають в НБУ. Тобто проходити всю верифікацію та ідентифікацію. Тому проводити повторні обстеження при кожному випадку видачі коштів через касу - необов'язково. Більш того, касиру навіть не потрібно вимагати у власника карти його паспорт.