Гривня у липні не відчує суттєвих змін. Економісти дають прогноз, що ціна долара коливатиметься протягом місяця в межах 26-27 грн/дол.
Про це пише Finance.ua.
За словами економічних експертів, сезонні тренди продовжують підтримувати гривню від сильного ослаблення, однак спекулятивні настрої і зміна кон’юнктури світових цін на агропродукцію і метали підштовхують курс у вищий ціновий діапазон.
На гривню також впливає "сильний" долар США, який зберігає свої позиції, завдяки суворій грошово-кредитній політиці ФРС. З іншого боку, в торговельну війну між США і Китаєм залучені торговельні партнери України, і ослаблення євро, юаня та інших локальних валют імпортерів української продукції призводить до зниження потенціалу експорту і скорочення валютної виручки.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Наслідком торговельних бар’єрів стало зниження цін на зерно і метали на світових ринках. В результаті, український ринок очікує скорочення надходжень від експортерів і реагує вищими цінами.
"На гривню спекулятивно тисне відсутність перспективи отримання траншу МВФ у поточному році, і передвиборна кампанія з вливанням ліквідності, при підвищенні зарплат і пенсій. Підвищення соціальних стандартів, в умовах обережного зростання економіки, формує "інфляційний навіс" і девальваційні ризики", – зазначає фінансовий аналітик Андрій Шевчишин.
Кому вигідно занижувати курс гривні
Українська влада послідовно проводить політику, спрямовану на знецінення гривні.
Таку думку висловив глава Комітету економістів України Андрій Новак.
"У нас після введення гривні в обіг намагалися реалізовувати стратегію — якщо це взагалі можна назвати стратегією — постійної девальвації з аргументацією, що це — в інтересах наших експортерів, ми заради експортерів девальвуємо гривню, а потім експортери будуть витягувати українську економіку. Тепер ми маємо результат: гривня девальвувала в 14 разів, а де наша економіка знаходиться?" — зазначив він.
Дивіться: Які шанси на ріст гривні дають економісти до кінця 2018 року
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", українцям роз’яснили, як з липня місяця вони здійснюватимуть оплату готівкою. У зв’язку з припиненням випуску монет дрібних номіналів, суми в чеках заокруглюватимуть.