Як повідомляє Державна Служба Статистики України, працювати за кордон виїхало приблизно 1,9 мільйона людей в період з 2015 по 2017 рік. Більшість громадян воліють заробляти в Польщі та Росії.
У Мережі з'явилася карта трудової міграції українців, яку створила Державна Служба Статистики України.
Як повідомляє статистика, 70% мігрантів - чоловіки, які живуть в сільській або міській місцевостях. З них 26% у віці від 40 до 49 років.
16% виїхало для того, щоб отримати вищу освіту за кордоном. Більшість студентів обрали Великобританію та Ізраїль.
43% виїжджають в інші країни на 1-3 місяці. Безвізовий режим, який ввели в червні 2017 року, дозволяє громадянам України залишатися 3 місяці на території Шенгенської зони. Для того, щоб продовжити перебування необхідний спеціальний дозвіл.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Більшість мігрантів (75%) знаходять роботу за кордоном за допомогою друзів, родичів або знайомих.
З'ясувати, скільки українців виїхало за кордон неможливо, оскільки відстежити чим займаються трудові мігранти не можна. Міграція українців пов'язана з відкритістю кордонів Польщі та збільшенням кількості студентів, які отримують освіту за кордоном
Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у найближчі роки Україна зіткнеться з проблемою браку робочих рук і буде змушена залучати велику кількість мігрантів з-за кордону.
У цьому впевнений експерт з міжнародного працевлаштування Василь Воскобійник. Серед країн, які можуть забезпечити Україну робочою силою - В'єтнам, Білорусь і навіть Росія. "Україна, як і всі європейські держави, вимирає. У нас йде процес депопуляції. У нас висока смертність, низька народжуваність, яка посилюється міграційними процесами", - сказав експерт.
За його підрахунками, тільки в Польщі знаходиться від 1 до 1,3 млн українців, які формують 1,5% ВВП цієї країни.
Також портал повідомляв про те, що українські фахівці все частіше стикаються з проблемою неможливості знайти роботу. Тому сотні тисяч громадян шукають варіанти працевлаштування за межами нашої країни. У той же час у Європі спостерігається дефіцит трудових ресурсів, тому українцям виявляється цілком реально знайти гідну роботу за кордоном.