Валюта однією з найпопулярніших в Україні туристичних країн - Туреччини - останнім часом б'є рекорди за темпами економічного падіння. За оцінками експертів, турецька ліра вже вийшла на друге місце в світі по девальвації за 2018 рік і, судячи з усього, це лише початок.
Такі негативні показники на сьогодні демонструє хіба що економіка Венесуели, яку просто поглинула криза.
Падіння ж турецької національної валюти пов'язують з санкціями США. Відносини між цими кранами давно досить натягнуті.
Як це вплине на Україну
Для українського споживача Туреччина - це в першу чергу фрукти, текстиль та одяг. Ну і, звичайно, туризм.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
На думку експертів, деякі товари, як і ціни в турецьких готелях і вартість туристичних послуг, на думку експерта, також можуть знизитися.
Але, знову ж таки, для іноземних туристів ціни "прив'язані" до твердої валюти - долара або євро. Тому тут теж особливого зниження чекати не варто.
Додамо, що різке падіння російського рубля та турецької ліри може негативно позначитися і на стані до української гривні, зокрема слід бути готовими до чергової девальвації. Втім, вона буде не дуже суттєвою і не досягне таких масштабів як у сусідніх країнах.
Такий прогноз дав фінансовий аналітик Віталій Шапран.
Дивіться: Сполучені Штати розширили санкції проти Росії
Як повідомляв Знай.ua, у понеділок, 13 серпня, курс долара перевищив позначку в 68 рублів. Таке падіння російської валюти було востаннє 18 квітня 2016 року. Рубль почав своє стрімке падіння з 8 серпня на тлі заяв про нові санкції США. Тоді курс долара до рубля досяг максимуму з квітня і перевищив на піці 65 рублів. У Банку Росії відзначають, що падіння курсу рубля є природною реакцією на потенційні санкції США.
Також Знай.ua писав, що Україна сподівається на введення додаткових санкцій проти Росії на підставі чергового звернення, поданого до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).