Сьогодні, 19 січня, українці традиційно відзначають Водохреща. Втім,ще кілька років тому цей день в нашій історії виявився чи не найстрашнішим: мітинги, протистояння із силовиками та численні жертви.

У 2014-му багато людей все одно пірнали в ополонку – якраз тоді, коли в центрі столиці, на вулиці Грушевського, стався переломний для Революції Гідності момент.

Події були логічним продовженням ухвалення диктаторських законів, які 16 грудня підписав колишній президент-втікач Віктор Янукович, повідомляє Politeka.

Про набуття чинності тодішня влада оголосила саме 19 січня, а в МВС оприлюднили штрафи за порушення заборони про маскування особи під час акцій протесту – відповідальність за маскування особи вчасно масових акцій була встановлена у вигляді штрафу від 2,5 до 4,25 тис. грн або адміністративного арешту до 15 діб.

В освяченні води на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври взяли участь Янукович та Азаров, але простих громадян до місця проведення богослужіння не пропускали.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Почалися сутички із "Беркутом" і трохи пізніше активісти повідомили про загибель одного з ідейних натхненників Майдану, Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна. З цієї причини 19 січня, свято Хрещення, в 2014-му році стало Днем гніву.

Дивіться: справжні емоції та контроль рятувальників: як у Києві святкують Водохреща

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям розповіли, як побороти страх перед стрибком в ополонку на Водохреща.