Ми часто витрачаємо гроші на вітер, навіть якщо заробляємо не дуже багато, щоб смітити ними. Але відбувається це несвідомо і непомітно. Ми розповімо про найпоширеніші помилки і про те, як їх уникнути.

Ви піддаєтеся імпульсивним покупкам на розпродажах

«Чорні п'ятниці» і «кіберпонеділки», різдвяні та передноворічні розпродажі - все це організовується для вас - покупців. Навіть якщо вам не потрібна ще одна кавоварка, другий набір парфуму і шостий за рахунком чохол для смартфона, ви все одно це купуєте. Тому що з величезною знижкою.

Що робити

Цілеспрямовано відключитися від новин про розпродажі. Пам'ятати, що багато продавців встановлюють фальшиві знижки. Скласти список того, що вам дійсно необхідно, і придбати тільки ці речі. Виділити певну суму на покупки під час розпродажів і не перевищувати ліміт.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Показати ще

Ви не стежите за розпродажами

Зворотна ситуація: ви не дізнаєтеся, де і що можна купити дешевше. І дарма. Багато магазинів влаштовують дні розпродажів, коли свіжі і якісні продукти можна придбати за дуже вигідними цінами. А це хороша економія.

Що робити

Підписатися на розсилку магазинів, де ви найчастіше буваєте. Або завантажити спеціальний додаток, який буде збирати найбільш вигідні пропозиції і розповідати вам про них.

Ви купуєте готову їжу, а не готуєте самостійно

Котлети, салати, гарніри з відділу готової їжі в супермаркетах обійдуться вам мінімум в два рази дорожче, ніж якби ви зробили їх самі. Або хоча б купили напівфабрикат.

Що робити

Готувати самостійно. Привчіть себе розписувати меню на тиждень. Тоді харчування не буде одноманітним, а вам не захочеться ввечері «чогось смачненького». Купуйте тільки ті продукти, які потрібні для приготування вечері. Це дозволить заощадити пристойну суму і перейти на здорове харчування.

Ви викидаєте їжу

Вчорашні макарони, трохи зачерствілий хліб, підсохлий сир, відкрита банка горошку - все це відправляється в смітник, щоб звільнити місце для нових покупок? Значить, ви витрачаєте на їжу більше, ніж потрібно.

Що робити

Спробуйте поставити експеримент: не вирушайте в магазин, поки холодильник не спорожніє. І фантазуйте. Придумати своє блюдо і відчути себе шеф-кухарем - безцінно. Багато невикористанних продуктів можна застосувати у приготуванні страв. Кефір - для оладок, а вчорашній батон - пустити на грінки.

Ви сліпо женетеся за трендами

Пухнаста в'язана шапка, довгий шарф, шкіряний рюкзачок і інше. Речі, які сьогодні на піку моди, завтра стануть неактуальними. А тому вам знову доведеться повністю оновлювати гардероб.

Що робити

Видихнути і заспокоїтися. Гнатися за трендами точно не варто. Підберіть гардероб виходячи з того, що підходить саме вам. І не викидайте старі речі - через пару-трійку років светр або спідниця можуть знову стати модними.

Ви легко піддаєтеся умовлянням продавців

«А ось ці шкарпетки за суперціною, обов'язково візьміть до вашої покупки», «До цієї кавоварки підійде тільки кава, який продається у нас». Всі ці та подібні фрази знайомі багатьом з нас. Часом протистояти натиску продавців складно. Але потрібно і можна.

Що робити

Зайнятися самоосвітою. Почитати все, що можна, про каву, яка підходить для кавоварок, додаткові гарантії, страховки та інші тонкощі, пов'язані з товаром, який ви хочете купити. І вирішити, чи потрібно вам все це. А ще навчитеся твердо говорити «ні».

Ви неуважно читаєте фінансові документи

Дебетові та кредитні картки або кредити є у багатьох з нас. Але чи всі уважно читали договір, який підписували з банком? Не виключено, що в ньому прописано видатки, які вам не озвучив доброзичливий співробітник. І вони стануть для вас неприємним сюрпризом. Як, наприклад, страхування фінансової відповідальності, підключене за замовчуванням для власників деяких кредитних карт.

Що робити

Привчити себе уважно читати все, що підписуєте. Підвищувати свою фінансову грамотність. Пам'ятати, думаючи про чергову «супервигідну пропозицію», що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці.

Ви не створюєте фінансову подушку

У житті буває все, в тому числі і форс-мажори. Вас можуть звільнити, ваша фірма раптово збанкрутує, а у вас іпотека і ще кілька дрібних кредитів.

Що робити

Привчіть себе збирати. Можна використовувати різні способи. Головне, щоб ви дійсно відкладали на чорний день або на якісь інші великі цілі і не витрачали гроші завчасно.

Дивіться: 8 найкращих способів економити гроші

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про п'ять реальних способів заробити на квартиру.