Аналізи опитування Всеросійського центру вивчення суспільної думки показали, що бажання поїхати з Росії заявили 10% респондентів, але серед людей віком від 18 до 24 років цей показник значно вищий – 31%.
Але при цьому 88% росіян не хотіли би виїжджати за межі країни на постійне проживання.
Найбажанішими країнами для переїзду у опитуваних є Німеччина, Сполучені Штати та Іспанія.
Знай.uа також нагадує, що аналогічне дослідження проводили і в Україні.
Проводилось воно за підтримки соціологічноїгрупи Рейтинг, і показує, що у 17% опитаних родичі перебували на заробітках за кордоном в останні півроку. 11% повідомило, що в їх сім'ях є ті, хто працюють за кордоном постійно.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
У той же час у 70% респондентів близькі не працювали за кордоном за цей період, 2% – не змогли відповісти на це питання. І якщо 65% опитаних українців зазначили, що не хочуть міняти країну проживання, то 27% заявили, що досі виношують плани щодо еміграції.
Зазначається, що найчастіше про бажання переїхати за кордон заявляють молоді респонденти до 35 років (практично кожний другий). Також охочих виїхати дещо більше серед чоловіків, людей з вищими рівнями освіти та доходів.
Тепер же у Варшаві і Празі ламають голову над тим, як заманити на роботу громадян України. Зарплата - далеко не єдиний "пряник". Спрощення правил працевлаштування грає важливу роль. Втім, є країни, які навпаки подумують над квотами для українців.
"Я не виключаю, що окремі люди в Держміграційній службі працюють зі спецслужбами інших країн, не без фінансової мотивації... Те, як ця служба працює з людьми, я називаю – ламати долі. І практика роботи Держміграційної служби нагадує роботу російської служби", – зазначила депутат.