Коли справа доходить до покупки яєць, багато споживачів замислюються про те, якого кольору яйця корисніше. Деякі вважають, що коричневі яйця більш здорові або більш природні, а інші вважають, що білого кольору смачніше і корисніше.

Разом з порталом "Знай" розглянемо різницю цих продуктів харчування.

Курячі яйця можуть бути різних кольорів, і в супермаркеті зазвичай зустрічаються як коричневі, так і білі яйця. Проте багато людей не знають, які яйця набагато корисніше і чому вони мають різне забарвлення. Відповідь проста - колір яєць залежить від породи курчати. Наприклад, у білих курей лежать яйця з білим шелухом, в той час як коричнева порода курей, які несуть яйця кольору ідентичного своєму забарвленню. Різні кольори яєчної шкаралупи виходять з пігментів, які виробляють кури. Основний пігмент у коричневих яєчних шкаралупі називається протопорфирином. Але в той час, як генетика є основним чинником, що визначає колір яєць, інші чинники також можуть впливати.

Середовище існування курей, дієта і рівень стресу можуть також впливати на колір черепашок. Ці фактори можуть зробити тінь світліше або темніше, але не обов'язково змінювати сам колір. Головним фактором, що визначає колір, як і раніше залишається порода.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Є коричневі яйця більш здоровими, ніж білі яйця?
Часто люди, які воліють коричневі яйця, роблять це тому, що вважають їх більш природніми і здоровими, ніж білі яйця. Насправді всі яйця поживно дуже схожі, незалежно від розміру, сорту або кольору. Як коричневі, так і білі яйця є здоровими продуктами. Типове яйце містить багато вітамінів, мінералів і високоякісного білка, всі вони містять менше ніж 80 калоріями. Проте вчені порівняли яйця з коричневими шкарлупами з білими черепашками, щоб побачити, чи є різниця. Кілька досліджень показали, що колір оболонки не робить істотного впливу на якість і склад яєць. Як показали наукові дослідження, колір оболонки яйця не має ніякого відношення до того, наскільки воно крисне. Єдине реальне відмінність - це пігмент в оболонці.

Яйця курей, яким дозволено гуляти під сонцем, містять в 3-4 рази більше вітаміну D, який ви знайдете в яйцях зазвичай дорослої курки. Тип корму, який курка їсть, також може впливати на вміст поживних речовин в її яйцях. Кури, яких годували дієтою, багатої омега-3 жирними кислотами, виробляють яйця, які містять набагато більш високі рівні омега-3 жирних кислот, ніж зазвичай. Той же ефект був виявлений з вітаміном D, коли курчата харчуються кормом, збагаченим вітаміном D.

Так само, вчені відзначили, що коричневі і білі яйця однакові за смаком. Але яйця можуть мати розходження в залежності від того, наскільки вони свіжі, як вони приготовані і як харчуються курки.

Раніше портал "Знай.ua" розповів про те, що яйця позитивно впливають на гормони, які регулюють споживання їжі, включаючи зниження рівня інсуліну і греліну. В ході дослідження були помічені позитивні ефекти на гормони, коли люди їдять як яєчний жовток, так і яєчний білок. Вживання яєць допоможе знизити апетит і змусить відчувати себе повноцінними.