У Харкові правоохоронці припинили діяльність мережі псевдореабілітаційніх центрів, в яких проповідники однієї з протестантських релігійних організацій примусово утримували нарко- та алкозалежних громадян.
"Під час спецоперації правоохоронці припинили незаконну діяльність п'яти псевдореабілітаційніх центрів, в яких містилося майже 230 осіб з різного роду залежністю. Ділки обіцяли хворим або їхнім родичам повноцінне лікування і всебічну психологічну допомогу", - йдеться в повідомленні прес-служби СБУ.
Силовики передають, що центри не мали штату лікарів і дозвільних документів в сфері охорони здоров'я. Після отримання передоплати за "лікування" організатори розміщували пацієнтів в орендованих великих приватних будинках, де примусово утримували до закінчення проходження курсу реабілітації.
Крім того, центри взагалі не надавали медикаментозного лікування. А хворим з гепатитом, туберкульозом, ВІЛ допомога полягала в постійних молитвах і здійсненні сумнівних релігійних обрядів.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
"У кімнатах площею 9-10 м2 в антисанітарних умовах містилися по вісім хворих, вікна приміщень були обладнані гратами. Під час перебування в центрах у пацієнтів відбирали мобільні пристрої, поодинокі дзвінки родичам вирішувалися виключно в присутності інструкторів центру, а вихід за межі будинку був строго заборонений. За найменші провини або спробу втечі хворих били і утримували в підвалі", - йдеться в повідомленні копів.
Коштувало таке "лікування" від 3000 до 8000 гривень на місяць.
Тепер силовики проводять розслідування за статтями про незаконне позбавлення волі і тортури, проводяться невідкладні слідчо-оперативні дії.
Пастори в Харкові
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українське суспільство сьогодні є зоною підвищеного ризику і небезпеки, де діють особливі правила. Ті, хто їх не дотримується, ризикує стати жертвою абсолютно безглуздого вбивства на рівному місці. "Це непопулярні речі. Починаючи дискусію з людиною в громадському місці або в черзі, я розраховую заздалегідь, яку відповідь я можу отримати. Чи немає у цієї людини в кишені гранати, що не наркоман він чи алкоголік. Розраховуйте свої сили", - порадила кримінолог. На думку Маляр "є, грубо кажучи, два сценарії поведінки - бий або біжи".