Стихія, що розбушувалася на минулому тижні, затопила не лише вулиці і підземний переходи, а й автомобілі, власникам яких тепер доведеться викласти копієчку, щоб відремонтувати свого залізного коня. Причиною цього стала навіть не стільки сама злива, скільки незадовільний стан зливової каналізації.

Що в такому випадку робити водіям і як змусити міську владу відповісти за халатність, розповіла юрист Валентина Теличенко, передає Аuto.24.

Так, правозахисниця вважає, що владу не притягнуть до відповідальності за затоплення автомобілів на парковці "Гуллівера".



"Право на позов люди, автомобілі яких були затоплені (через нічний потоп в ТЦ" Гулівер "- ред.), звичайно, мають. Але для того, аби отримати компенсацію за майновий збиток, необхідно встановити: є чиясь вина в затопленні, або це тільки стихійне лихо. Юридична особа, яка надає послуги з паркування - місце, охорона - бере за послуги гроші, тому несе відповідальність за збереження авто", - пояснила вона.

Популярні новини зараз

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще


Разом з тим Теличенко зазначила, що довести провину і отримати компенсацію від власника парковки в торговому центрі, як і залучити "вищих" до відповідальності, буде вкрай важко. Юрист додала що "для подачі такого цивільного позову потрібно на руках мати офіційний висновок експертизи, де буде зафіксовано: або порушення ГБН при будівництві парковки в торговому центрі, або інші порушення, які і стали причиною затоплення. Але, як показує практика, в таких випадках, як правило, в результаті все списується на погодні умови, форс-мажорні ситуації і стихійні лиха".

"Що ж стосується відповідальності київської влади - вона настає тільки в тому випадку, якщо має місце умисне приховування порушень норм і стандартів під час містобудування", - підсумувала адвокат.



Нагадаємо, 17 серпня у Львові пройшла сильна злива з грозою, внаслідок чого сталося підтоплення ряду вулиць міста. На деяких вулицях рятувальникам довелося визволяти пасажирів із заблокованого транспорту.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Київ знову накрила гроза, яка розбудила киян посеред ночі. І знову столиця зіткнулася з тією ж бідою, що і в кінці липня. Недовга злива затопила вулиці і вирвала з корінням дерева.

Також "Знай.uа" писав, 7 серпня, у Києві в одному з дворів на вулиці Курнатовського прорвало трубу з холодною водою. Висота водяного стовпа досягла 4-5 метрів, кажуть місцеві.