Останнім часом обов'язкова вакцинація стала предметом бурхливого обговорення у соціальних мережах. Все більше батьків, стурбовані трагічними наслідками, приймають рішення не щепити своїх дітей, тим самим наражаючи на небезпеку сотні інших.

Відомий український педіатр Євген Комаровський поспішив пояснити, що нерідко ускладнення після вакцинації провокують самі батьки, а не неякісні препарати, пише Clutch.

"Якщо батьки тримають дитину в жарко натопленій кімнаті і розтирають її горілкою, а потім ці дії приводять дитину в стаціонар, то при діагнозі ГРВІ мами смиренно лікуються. Але якщо це була реакція на щеплення, то вони одразу стануть писати в усіх соціальних мережах про те, як жахливі вакцинатори довели дитину до крапельниці", - зазначив медик.

Крім того, Комаровський звернув увагу на різницю між ускладненнями і реакцією на вакцинацію.

"Ускладнення - це величезна рідкість, це один випадок на сотні тисяч або навіть на мільйони щеплень, який неможливо заздалегідь виявити будь-якими обстеженнями. Це завжди непрогнозована індивідуальна відповідь конкретного організму. Ця відповідь можлива завжди, коли в організм потрапляють будь-які ліки – чи то парацетамол від температури, ампіцилін від ангіни або вакцина від кору. Таким чином, про ускладнення з певною часткою умовності можна сказати, що тут працює виключно випадок", - пояснив педіатр.

Популярні новини зараз

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

А от що стосується реакції на щеплення, то тут багато що залежить від інформованості батьків.

"Вони можуть і вакцини обирати, і впливати на місце-час-умови вакцинації, і робити правильні дії, що стосуються способу життя дитини до і після вакцинації. Ще один принциповий момент: чи вміють батьки правильно реагувати на підвищення температури тіла у малюка? Чи знайомий їм алгоритм обов'язкових дій, необхідні параметри повітря, режим прогулянок? Як поїти, як годувати, як, коли, які, в якій кількості дати ліки? Чи є ці ліки в будинку або за ними доведеться бігти в аптеку о 3 годині ночі?" - підкреслив Комаровський.

У будь-якому випадку, кожен з батьків, приймаючи рішення про вакцинацію, має зіставити можливі наслідки - ризик зараження дифтерією і ризик ускладнень від щеплення.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", педіатр розповів про шкоду засмаги для дітей.