Стало відомо, що жителі Києва, які залишилися без гарячої води через конфлікт влади столиці з НАК "Нафтогаз України", можуть у найближчий тиждень-два розраховувати на її включення.
Про це розповів в ефірі ObozTV депутат Київської міськради від фракції "Солідарність" Владислав Михайленко.
"Суть питання дуже проста - "Нафтогаз" відключив поставку газу для підігріву гарячої води городянам. Вони вимагають мільярд гривень. Цей мільярд – приблизно ті 40 млн доларів, які мають піти на премії "Нафтогазу". Тобто, кожна київська родина повинна 1200 гривень заплатити "Нафтогазу" за те, щоб їм включили гарячу воду", - заявив Михайленко.
Також депутат запевнив, що вода у киян "безумовно".
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
"Ми вже оголосили свою позицію "Нафтогазу". Питання вирішуємо в правовій площині. Для цього є суд. Міська рада готовий відстоювати в законному руслі інтереси киян. "Нафтогаз", на жаль, відмовляється йти до суду з даного питання. Вони поставили ультиматум - дайте грошей, тоді включимо газ. Вони блокують підписання договорів з альтернативним постачальником, хоча інші постачальники крім "Нафтогазу" у нас в країні є, і Київ готовий співпрацювати з ними. Ця ситуація зараз заблокована", - зазначив він.
За його словами, якщо "Нафтогаз" не піде на юридичний шлях", то міська влада буде вдаватися до радикальних дій.
"Наприклад, міська влада може відключити будівлі "Нафтогазу" каналізацію", - заявив він
Михайленко також назвав можливі терміни включення води – "тиждень-два".
"Знай.uа" також нагадує, що про це говорив мер Віталій Кличко:
"Дві причини. По-перше, нам у спадок дісталася централізована система опалення. Після зими однозначно потрібно робити перевірку труб. Кожне літо у нас повторюється одне і те ж – треба перевіряти систему, ремонтувати її і готувати до нового опалювального сезону. З іншого боку, зараз у нас йде суперечка з "Нафтогазом". Ми забираємо активи "Київенерго" (раніше місто обслуговувала компанія мільярдера Ріната Ахметова), повертаємо назад у власність міста. У "Київенерго" був борг перед "Нафтогазом" майже на 5 мільярдів гривень. Ми говоримо, що цей борг – це борг "Київенерго" перед "Нафтогазом", а не Києва перед "Нафтогазом". Тому "Нафтогаз" зараз не дає газу для підігріву води", - розповів мер.