Пам'ятайте, що вам в дитинстві радили бабуся і мама, коли ви починали кашляти, чхати, бачили на градуснику температуру вище 37? Гаряче молоко з медом, чай з лимоном і цукром - і пий скоріше, поки не охололо, а то не буде толку! І ви пили. Ненадовго допомагало. Але через деякий час ви починали кашляти ще сильніше, відчувати себе ще гірше.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Перш за все, ніколи не пийте гарячі напої. Вони тільки дратують слизову оболонку рота і горла, але ніяк не допомагають одужати швидше. Пити потрібно обов'язково, рясне пиття активно виводить токсичні речовини, що утворюються в процесі життєдіяльності бактерій і вірусів. Рекомендований добовий обсяг - до трьох літрів рідини: це може бути просто тепла вода, відвар трав, трохи охолонувши бульйон.

По-друге, запам'ятайте: чай або молоко, в яких ви розчиняєте мед, знищують його цілющі властивості. Запивати мед гарячим напоєм теж безглуздо - і з точки зору користі, і в плані смакових переваг продукту.

По-третє, забудьте про лимони та інші цитрусові на час хвороби - вони містять корисний вітамін С у величезній кількості, але засвоюється цей вітамін лише здоровим організмом. Кислоти, яких в цитрусових теж предостатньо, служать сприятливим середовищем для вірусів, як і цукровий наліт від солодкого чаю, що осідає на слизовій рота і глотки - воно нам треба?

Лікувальна дія перш визнаних корисними засобів, таких як молоко або малина, теж під сумнівом. Плюс молока - це його сечогінну дію, в теплому вигляді воно може знизити відчуття першіння в горлі і заповнити нестачу калію. Занадто ж жирне молоко дає непотрібні при хворобі калорії і живильне середовище бактеріям, а не знищує їх. Що стосується малини, краще вжити не ягоди, а листя цього чагарника, додавши їх у відвар трав або заваривши окремо. Пити теплим.

Парадокс, але підтале морозиво при ангіні, як показують дослідження, може надати лікувальний ефект, загартовуючи мигдалини. Але все добре в міру: перевіряючи дієвість цього способу, не їжте морозиво твердими крижаними шматками в великій кількості і при високій температурі.

Популярні новини зараз

Погрожують відключенням та вимагають гроші: українці скаржаться на терор "газовиків"

Летальність приблизно 52%: ВООЗ застеріг про спалах небезпечного вірусу

Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким

Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone

Показати ще

Варто відзначити, що раніше виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook зазначила, що ультрафіолетове випромінювання і спека можуть бути шкідливими для здоров'я. Зокрема, надмірне перебування на сонці є одним з факторів ризику розвитку онкологічної хвороби.

За словами Супрун, необхідно обов'язково наносити сонцезахисний крем кожен раз при виході на вулицю. Фонд раку шкіри рекомендує кожному, незалежно від кольору шкіри, використовувати сонцезахисний крем не тільки в період спеки, а й протягом усього року.

За рекомендаціями Американської академії дерматології, необхідно користуватися сонцезахисним засобом з SPF (Sun Protector Factor) не менше 30. Це може бути крем, гель, спрей. Наносити його краще за 30 хвилин до виходу на сонце.

Також в.о. міністра охорони здоров'я нагадала про базові правила захисту під час спеки.

- Перебувайте якомога менше на сонці, особливо в саму спеку (з 11 до 16 годин);
- Будьте обережні з засмагою. Ми асоціюємо її зі здоровим і красивим видом, насправді ж, засмага є ознакою того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання і намагається "захиститися";
- Носіть капелюх, одяг з довгими рукавами і брюки для захисту від сонячних променів;
- Будьте уважні біля водойм та на пляжі. Поверхні відображають сонячні промені, що збільшує шанс отримати опіки;
- Уникайте відвідування соляріїв. Існують дослідження, що додаткове ультрафіолетове випромінювання підвищує ризики отримання раку шкіри;
- Регулярно перевіряйте шкіру (родимки, веснянки) і повідомте про зміни свого лікаря;
- Не залишайте дітей в закритих автомобілях;
- Будьте уважні до людей, які знаходяться поруч, особливо в громадському транспорті. Чутливим до спеки людям може знадобитися ваша допомога. Краще завжди мати при собі пляшку води.

Виявляється, що манту можна мочити: Уляна Супрун спростовує медичні міфиНагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що МОЗ розщедрився на диво-ліки.