Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди планують домовитись про спільне фінансування переслідування винних в катастрофі МН17. Меморандум урядів кількох країн має намір погодити Кабінет міністрів.
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна". У проекті зазначається, що розслідування справи збитого малайзійського літака фінансуватимуть вказані п'ять країн. До меморандуму можуть долучиться й решта держав, громадяни яких постраждали під час авіакатастрофи.
Ініціатори проекту створюють Комітет з фінансового нагляду. Він здійснюватиме нагляд за розподілом внесків. До складу комітету увійдуть по одному представнику з Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України.


Нідерландський уряд профінансує витрати на діяльність прокурорів, судової влади та захисту свідків. Країни-члени меморандуму вказують на те, що кримінальне переслідування винних в катастрофі в Нідерландах стане найефективнішим механізмом притягнення до відповідальності за найвищими міжнародними стандартами.
Власники земельних ділянок хапаються за голову: доведеться викласти до 30 тисяч
За мобілізацію можна не перейматися: кого не чіпатиме ТЦК цього літа
Пенсіонерам, сім'ям з дітьми та людям з інвалідністю виплатять по 10 800 гривень: як отримати
Не чекайте – гроші не дадуть: у червні частина українців залишиться без соціальних виплат
Меморандуми діятимуть протягом п'яти років після підписання. По завершенню документ автоматично продовжуватиметься на аналогічний період. Якщо одна з країн захоче вийти з меморандуму, то про свої наміри вона має проінформувати письмово.
"Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, який прямував рейсом з Амстердама до Куала-Лумпура, збили 17 липня 2014 року в небі над Донецькою областю. Всі 298 пасажирів на його борту загинули.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, фахівці, які займаються розслідуванням авіакатастрофи MH17, знайшли ряд важливих доказів у справі.