Заможні українці вже з 1 січня 2019 року можуть опинитися під посиленим контролем з боку податкової служби. У Кабінеті міністрів мають намір упорядкувати фінансову діяльність заможних фізичних осіб, яких через валютні падіння, а також перерозподілів на ринках в Україні стало не мало.
Саме для цієї мети в уряді підготували спеціальний проект закону. На даний момент він ще не поданий у Верховну Раду України, але вже опублікований на сайті Міністерства фінансів.
Що пропонують зробити
Так, в проекті закону уряд спробувало з'ясувати, кого саме можна вважати особою з великим фінансовим станом. У підсумку в міністерстві зійшлися на 3 основних пунктах:
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Перший - людина є кінцевим бенефіціаром, власником (контролером) великого платника податків.
Таким є юрособа, обсяг доходу якої від усіх видів діяльності за останні 4 податкових квартали перевищує еквівалент 50 млн. євро. А також ті юридичні особи, загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до бюджету яких, за такий самий період перевищує еквівалент 1 млн. євро.
Другий - платник податків володіє 10% або більше статутного капіталу або права голосу придбаних акцій юрособи, яка є податковим резидентом іншої держави і задекларувала дохід за минулий звітний рік 10 або більше мільйонів євро.
І третій - загальний річний податковий дохід за минулий рік перевищує 50 млн. грн.
Також проект закону передбачає і покарання, якщо відомості багатих українців були подані із запізненням.
Але, як кажуть експерти, ймовірність успішного проходження законопроекту у Верховній Раді мінімальна. На думку члена комітету з питань податкової політики, народного депутата від "Народного фронту" Олександра Кірша, в Раді такий законопроект не підтримають.
При цьому нардеп припустив, що такі ініціатива Мінфіну може бути імітацією "бурхливої діяльності" перед виборчою кампанією.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", в Україні норматив на газ можуть збільшити з 4,4 до 8,8 куб. м для тих, хто використовує газ лише для приготування їжі.