ЗСУ на Донбасі отримають новий ракетний проект, вертоліт для всепогодного цілодобового бою, зенітно-ракетний комплекс і радіолокаційну станцію.

Про це розповів Валентин Бадрак, Глава Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння.

1. Ракетний проект "Нептун"

"У січні 2018-го стартували держвипробування нової крилатої ракети, здатної вражати наземні і морські цілі на дальності 300 км. А в перспективі - 500 км і більше.Вже сьогодні ця дозвукова ракета лякає Кремль.

2. Гелікоптер для всепогодного цілодобового бою.

Зараз на фінішній прямій проводяться випробування бойового вертольота. Він оснащений високоточними керованими ракетами і цілодобовою оглядово-прицільної системою з тепловізійним, телевізійним і лазерним каналами для ведення нічного бою, давня мрія українських військових.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще

3. Реактивні системи залпового вогню "Вільха".

Очікується, що у 2018-му перші серійні реактивні системи надійдуть до ЗСУ. Всі комплектуючі - українські. Ракета унікальна: один залп - 12 високоточних влучань (точність до кількох метрів) в умовному колі радіусом 1 км на дальності до 70 км. Така зброя може стати першим кроком у створенні асиметричного неядерного ракетного щита України.

4. Зенітний ракетний комплекс "Печора".

Україна не виробляє зенітних ракетних комплексів (ЗРК), але навчилася їх модернізувати. Перехід від ЗРК С-125 до ЗРК "Печора" - серйозний стрибок українських розробників. ЗРК вражатиме цілі на дальності до 50 км, і для неї вже розроблена активна головка самонаведення.

5. Радіолокаційна станція "Малахіт

Вона значно посилить систему вітчизняної ППО. "Малахіт" здатний автоматично передавати дані і визначати радіальну швидкість повітряних цілей, включаючи бойові машини, оснащені технологіями зниження помітності", - підсумував Бадрак.

Крім того варто відзначити, що нещодавно на полігоні ЗСУ випробували новітній ракетний комплекс Javelin і український керований ПТРК "Стугна". Стрільби американської протитанкової установки влаштували для перевірки ефективності і точності удару. Вогонь відкривали не по макету, а по справжньому танку.

Вже за кілька днів після старту випробувань вітчизняне КП СПБ "Арсенал" оголосило про розробку аванпроекту інфрачервоної (ІЧ) голівки самонаведення (ГСН) для високомобільного протитанкового ракетного комплексу III покоління.

В ході Міжнародної науково-технічної конференції, котра відбувалася у Львові 17-8 травня, вдалося з'ясувати, що відсутність ГСН для ПТРК виключає розробку ракетних комплексів III покоління, адже інші елементи у нас виробляються серійно і використовуються на вітчизняних ракетних комплексах ІІ покоління.

Експерти провели аналіз всіх існуючих аналогів і створили технічне завдання для КП СПБ "Арсенал" на аванпроект автоматичного супроводу типової цілі (танка Т-72) від 5 кілометрів. Всі отримані схеми реалізують в рамках дослідно-конструкторської роботи. яка буде проведена протягом найближчих 3-4 років і закінчується виготовленням 2-3 дослідних зразків для подальших випробувань.

Наші. ТОП-5 українських військових розробокНагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Порошенко похвалився унікальною зброєю.