Інклюзивна освіта – це практика запровадження класів з дітьми, які мають особливі потреби, у звичайних загальноосвітніх школах. Така система освіти, що заснована на розумінні того, що діти з особливостями повинні вливатися в соціум, та навчитися взаємодіяти з ним. Інклюзивна освіта в Україні зараз переживає не найкращі часи, хоча і з часом розвивається. На прикладі столиці ми вирішили розповісти вам, як зараз виглядає ситуація з інклюзивною освітою України.
Інклюзивна освіта в Україні: яка ситуація на даний момент
На даний момент зараз найбільша кількість інклюзивних класів саме в Києві. Хоча і охопити всіх дітей з особливими потребами не можуть навіть у столиці.
У минулому році в Україні було всього 700 тисяч дітей з порушенням психофізичного розвитку. І тільки 10% з них навчаються в інклюзивних школах, а решта не мали фізичних можливостей потрапити в такі класи.
У минулому році в інклюзивних класах навчалося 444 учня (33 ЗНЗ, 111 класів). Далі йде Волинська область - 268 дітей і Полтавська – 266 дітей.
І в 2017 році в Києві планується збільшення інклюзивних класів майже в півтора рази, і тепер у загальноосвітні школи зможуть піти 607 дітей з особливими потребами. На даний момент планується створення 175 класів в різних школах.
У Міносвіти пояснили, що найголовнішою проблемою є те, що переобладнати вже існуючі школи для інклюзивних класів досить складно. Це вимагає не тільки величезної роботи, але й значних коштів. Але воно того варто, тому що результати інклюзивної освіти перевершують всі очікування. І у міністерстві освіти повідомили про готовність до подібних масштабних робіт. І з кожним роком кількість інклюзивних класів в Україні буде тільки рости.