Починаючи з цього сезону в Україні діють нові правила призначення субсидій. Так, у деяких випадках надати знижку зможуть тільки після візиту соціального інспектора.

Так, якщо за загальними правилами субсидія не передбачена, але потреба в ній є, можна звернутися до органів соцзахисту з проханням індивідуально розглянути ситуацію сім'ї. Про це пишуть українські ЗМІ.

Кого будуть перевіряти

Міністерство соціальної політики ще кілька років тому розробило проект закону "Про соціальний інспекції", але документ так і не розглянули в Раді. Приймаючи поправки до постанови про надання субсидій, уряд дозволив "ревізорам" перевіряти окремих пільговиків. Так, перевіряти будуть:

Сім'ї, які не відповідають новим вимогам, але хочуть отримати субсидію. В такому випадку доведеться писати заяву до органів соцзахисту. Мовляв, матеріальні обставини не дозволяють оплачувати комунальні послуги за повною вартістю, прошу комісію надати субсидію.

Популярні новини зараз

Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило

Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом

Показати ще

Переселенців. Якщо раніше переселенці з непідконтрольною території повинні були надавати договір про оренду квартири чи будинку, то тепер достатньо написати заяву та декларацію. Інспектор прийде в гості, перевірить умови життя і складе акт. За підсумками цього акту комісія прийме рішення, давати субсидію чи ні.

В квартирі живе менше людей, ніж зареєстровано. У такому разі в заяві потрібно додатково вказати, що окремі члени сім'ї (або просто зареєстровані в квартирі) живуть окремо. В якості доказу можна надати довідку з роботи в іншому місті або договір про оренду іншої квартири. Інспектор повинен буде вивчити ситуацію і з'ясувати, чи не збрехали потенційні субсидіанти.

Міжнародні партнери та профільні експерти ідею жорсткішої перевірки пільговиків підтримують. Більш того, Світовий банк готовий виділити Україні $35 млн, якщо парламент прийме закон "Про соціальний інспекції". Економіст Галина Третьякова впевнена: в Україні потрібно не тільки посилити перевірку, але і посилити вимоги.

Як повідомляв портал "Знай.uа" в Україні з'явилася величезна кількість субсидіантів. Це призвело до того, що майже половина населення тепер не готова від них відмовитися, а для держави рівень витрат на них обчислюється десятками мільярдів з державного бюджету.