Після першого підготовчого засідання у Деснянському районному суді Києва, "Цензору" все ж таки вдалося з’ясувати деякі подробиці.
"Військові хочуть нормального ставлення"
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
10 лютого у Дніпровському районі Києва військовий – як з’ясувалося пізніше, це був Дмитро Балабуха з 72 ОМБр – вдарив ножем у серце чоловіка. Потерпілий, шеф-кухар Романа Юрченка, помер унаслідок поранення.
Одразу після інциденту військовий намагався без черги сісти у маршрутку, і саме це стало причиною конфлікту. Саме після сварки з цього приводу військовий нібито відійшов, купив у найближчій крамниці ніж, повернувся та завдав Роману Юрченку смертельного поранення. Поліцейські затримали нападника майже одразу, неподалік від місця події.
Втім, згодом пролунала кардинально інша версія подій того дня. Першою озвучила її Олена Мокренчук, прес-офіцер 72 ОМБр, у якій служив підозрюваний. Вона повідомила, що Дмитра Балабуху не хотіли везти у маршрутному таксі безкоштовно як учасника бойових дій: "…за попередніми даними свідків, його виштовхували з маршрутки й почали ображати. Звісно, це не привід хапатися за ножа, але зараз чекаємо розслідування, чому так сталося…"
Вже 12 лютого військовослужбовцю у суді обрали запобіжний захід – тримання під вартою.
Від початку не заперечував
Утім, довести справу до кінця Полущенку не вдалося: після нього захищати Дмитра Балабуху почала адвокат Оксана Дуденок. Як з’ясувалося згодом, військовий проходив психіатричну експертизу у Київській міській психіатричній лікарні. Там його визнали осудним.
Більш відкритою виявилася військова прокуратура. Військовий прокурор Дарницького гарнізону ВП Центрального регіону України Микола Петришин підтвердив "Цензору", що сторона захисту наполягала на проведенні психологічно-психіатричної експертизи, яка повинна була показати, осудний Дмитро Балабуха чи ні, і визначити, чи могла травма голови вплинути на вчинення ним злочину. На час проведення експертизи підозрюваний перебував у медичному закладі, під цілодобовою охороною.
Коментуючи можливий вміст у крові військового алкоголю (за повідомленнями ЗМІ, після затримання у крові Дмитра виявили 0,35 промілле, що означає незначний вплив на організм людини.
Справу від початку розслідували за ч. 1 ст. 115 КК України – як умисне вбивство.
Того, що сталося, Дмитро Балабуха за словами прокурора від самого початку не заперечував. У справі відбулася низка експертиз, у тому числі молекулярно-генетична експертиза речових доказів.
Наступне засідання, на якому справа вже буде розглядатися по суті, відбудеться у Деснянському суді 18 липня.
Як повідомляв раніше Знай.ua, в суботу, 10 лютого, в Києві на зупинці громадського транспорту жорстоко вбили чоловіка прямо в черзі на маршрутку. Просто за те, що він зробив зауваження.
Також Знай.ua писав про те, що при обранні запобіжного заходу підозрюваним у вбивстві АТОвця і громадського активіста Віталія "Сармата" Олешко суддя Сергій Морока озвучив основну версію досудового слідства.