В уряді хочуть зняти заборону на використання праці жінок на важких роботах. Про це йдеться в проекті закону №8406, який вносить зміни в закон "Про охорону праці".

Згідно з документом, із закону вилучать норму, яка забороняла жінкам деякі види праці. Йдеться про використання праці жінок на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, на підземних роботах, а також залучення жінок до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Ці всі обмеження вилучать, залишать лише регулювання законодавством працю вагітних жінок і жінок, у яких є неповнолітня дитина.

У пояснювальній записці до такого законопроекту сказано, що метою його є необхідність приведення національного законодавства у відповідність до законодавства Євросоюзу в частині усунення гендерних обмежень для жінок.

Популярні новини зараз

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Показати ще

Зазначимо, що економіка України розвивається повільніше, ніж у бідних африканських державах.

"Бідні держави – Ефіопія, Кот-д’Івуар або Сенегал – розвиваються швидше за Україну, 7-8% в рік замість наших 2,5%. 14 країн Африки випереджають Україну за рівнем зарплат – це ще й до питання про рівність у розподілі ВВП на душу населення, за яким Україна третя після Африці, а не 14-а", – повідомив експерт з інноваційної політики, координатор дискусійного клубу КОЛО Олексій Жмеренецький .

Експерт підкреслив, що п’ять країн Африки отримують більше інвестицій, ніж Україна.

Він зазначив, що рейтинг процвітання враховує, крім матеріальних показників, якість державного управління, особисту свободу, безпеку, ситуацію з охороною здоров’я, освітою, екологією, соціальним капіталом.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Швеція виділила п'ять мільйонів євро на проект "Гендерна рівність в національних реформах і встановленні миру і безпеки в Україні".

Підписали угоду про фінансування даного проекту Виконавчий директор структури "ООН Жінки", заступник генсека ООН Фумзіле Мламбо-Нгкука і шведський посол Мартін Хагстром. Вказується, що бюджет проекту дорівнює п'яти мільйонам євро.

Ці гроші підуть на реалізацію Національного плану дій "Жінки, мир, безпека", підтримку роботи офісу Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, а також в загальному на впровадження механізму, який передбачає гендерну рівність в суспільстві.