У четвер, 26 липня, в Асоціації водоканалів України розповіли, що подорожчання водопостачання варто очікувати вже у вересні цього року.
Про це в коментарі Громадському радіо заявила заступник голови Асоціації Ольга Бабій.
"Вже з вересня-жовтня цього року можна очікувати зростання тарифів від 10% до 15%", - розповіла Бабій.
Як стверджує заступник голови, подорожчання води відбулося через збільшення вартості хлору, який виробляє завод Дніпроазот, а також подорожчання електроенергії (з початку року на 16%), інфляції, а також індексацію зарплат.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
"Я не думаю, що "Дніпроазот" вийшов із цієї ситуації з красивим обличчям. По-перше, підвищення ціни на хлор вплине на кожного споживача в Україні, тому що за рахунок збільшення вартості хлору вартість води зросте як мінімум на 2-3% . Також коли ми говоримо про їх монопольне становище, вони просто монополістом і тут треба з цим щось робити. Це рішення з "Дніпроазоту" повинні приймати компетентні органи, зокрема Антимонопольний комітет та СБУ, бо це питання національної безпеки", - підкреслила чиновниця.
Також Бабій розповіла, що "Дніпроазот" збільшив ціну на хлор з 11 тисяч грн за тонну до 47250 грн з ПДВ, тобто майже в 5 разів.
Як повідомляв портал Знай.uа, український оператор фіксованого зв'язку "Укртелеком" попросив Нацкомісію, осуществляющею держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРСІ) про підвищення граничних тарифів на телефонію.
Також портал Знай.uа писав, що в Україні через кілька днів можуть підвищать тариф на газ. Кабінет міністрів через кілька днів повинен переглянути тарифи на газ для населення. Діюча ціна закінчується в кінці липня, і якщо уряд не прийме ніяких рішень, то прості українці будуть купувати блакитне паливо за тими ж тарифами, що і промисловість. Новий тариф може скласти більше 10 грн/куб.