Зниження дитячої смертності - одна з цілей сталого розвитку, які визначила ООН. Досягнення цієї мети має стати одним із пріоритетів для України. Але без відновлення довіри в країні її складно буде досягти, - пише у своїй колонці підприємець і громадський діяч Оксана Чепіжко.

За її словами, в Україні вкрай низький рівень вакцинації.

"За 2016 рік, в нашій країні були щеплені менше 50% новонароджених. Відразу позначу свою позицію: покладатися на те, що колективний імунітет "створять" інші - неприпустимо і безвідповідально", - вважає Оксана Чепіжко.

Такий показник можна пояснити недовірою батьків, заснованому нам на страху, власному досвіді і трагічні випадки, за які ніхто не поніс відповідальності.

Щоб відновити довіру і вирішити проблему поширення епідемій, Оксана Чепіжко пропонує зробити чотири конкретних кроку.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

По-перше, ввести кримінальну відповідальність за порушення технології виробництва або перевезення вакцин повинна.

По-друге, виділити кошти на моніторинг реальної ситуації зі щепленнями в Україні. Мова йде не тільки про статистику, але і ґрунтовному дослідженні всіх випадків ускладнень, повторного інфікування та іншого.

По-третє, на основі великих даних створити прогнозну модель вакцинації.

"Для того, щоб отримати найсучасніші і якісні вакцини, закупівлі потрібно планувати за кілька років. А значить, без прогнозів не обійтися", - зазначила Оксана Чепіжко.

Нарешті, українському суспільству потрібна відкрита експертна дискусія і цикл просвітницьких програм на ТБ.

"Це куди корисніше нескінченних політичних ток-шоу. Люди далеко не завжди займаються перевіркою фактів, тому надати їм достовірну інформацію про здоров'я - справа державної ваги", - підсумувала громадський діяч.